Yangın Bir Saatte Kontrol Altına Alındı

Yangın Bir Saatte Kontrol Altına Alındı

BURSA’nın İznik ilçesindeki sazlık alanda yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangın, itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındı. Sazlık alan Dünya Göçebe Oyunları’nın yapılacağı alan olarak biliniyor.

Bursa’da İznik İlçesi’nde, ilçe merkezi ile kırsal Çakırca Mahallesi arasında bulunan Türk dünyasının olimpiyatları olarak bilinen Dünya Göçebe Oyunları’nın yapılması planlanan sazlık alanda, henüz belirlenemeyen bir nedenle saat 14.00 sıralarında yangın çıktı. Rüzgârın da etkisiyle birlikte kısa sürede büyüyen yangından çıkan dumanlar, ilçenin pek çok noktasından da görüldü. Vatandaşların ihbarı üzerine yangın yerine gelen itfaiye ekipleri, yaptıkları bir saatlik çalışma ile yangını kontrol altına aldı. Küle dönen yaklaşık iki dönümlük sazlık alanda daha sonra soğutma çalışması yapıldı.

Yangından etkilenen alan, Türk dünyasının olimpiyatları olarak bilinen Dünya Göçebe Oyunları’nın, 4’üncüsünün yapılması planlanan alan olarak biliniyor. Yaklaşık 500 dönümlük alan geçtiğimiz yıl içerisinde Millî Emlâk Genel Müdürlüğü’nden Gençlik ve Spor Bakanlığına tahsis edilmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır