Şok Uyuşturucu Operasyonunda 9 Şüpheli Yakalandı

Şok Uyuşturucu Operasyonunda 9 Şüpheli Yakalandı

Bursa ve İznik’te uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmalarına yönelik olarak Özel Harekat Şube Müdürlüğü, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü, ve Narkotik Detektör Köpeklerinin de katılımıyla yapılan eş zamanlı düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 9 zanlı gözaltına alındı.

İznik’te Çarşamba günü saat 16.30 sıralarında Selçuk Mahallesi Barış sokakta Bursa Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İznik İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Bursa ve İznik İlçesinde eş zamanlı belirli adreslerde ortaklaşa gerçekleştirilen geniş çaplı operasyonda Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti yaptıkları tespit edilen toplam 9 şüpheli şahıs yakalanmış, yakalanan şahısların ikametlerinde, araçlarında ve Üzerlerinde yapılan aramalarda 1 Kilogram Sentetik Kannabinoid, 80 Gram Esrar, 65 Gram Metamfetamin, 2 Adet Hassas Terazi, Bir Miktar Hint Keneviri, 1 Adet Ruhsatsız Tabanca ve bu Tabancaya ait 23 Adet Fişek, Uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen bir miktar banknot ele geçirildi.

Yapılan operasyon neticesinde yakalanan A.B. ve S.C.E. isimli şahıslar uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapmak suçundan tutuklanmış, İ.A. isimli şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, M.A., İ.T., N.D., N.Z., A.K. ve Ş.A. isimli şahıslar ise uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapmak suçundan 21.05.2020 tarihi itibari ile adli makamlara sevk edildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır