O köy Karantinaya Alındı

O köy Karantinaya Alındı

Bursa’nın İznik ilçesi Bayındır köyünde geçtiğimiz günlerde yaşanan tavuk ölümleri ile ilgili olarak flaş gelişme yaşandı. Olayla ilgili soruşturma yürüten ilçe jandarma timleri, çiftlik sahibi Doğan Akkurt’u  ifadesi alınmak üzere karakola götürdü.

KÖY KARANTİNA ALTINA ALINDI

İlçe Tarım Müdürlüğü, öğle saatlerinde tavuk çiftliğine giderek ilaçlama çalışması başlattı. Yetkililer binlerce ölü tavuk’dan ayrı olarak yaklaşık 4 bine yakın tavuğun itilaf edileceği bildirildi. Bölgede Jandarma timleri geniş güvenlik önlemi alırken,  Bayındır köyüne kanatlı canlı hayvan girişi ve çıkışı yasaklanarak, karantina altına alındı. Bayındır köyü mevkiinde iki tavuk çiftliği daha bulunuyor.

ÇİFTLİK HAKKINDA

Bayındır köyü’ndeki  söz konusu Tavuk çiftliğinin 2018 yılında kurulduğu, 500 rakımda, anayola sadece 3 km uzaklıkta, 70 dönüm arazi üzerine ‘gezen tavuk yumurtası’ üretimi amacı ile faaliyete başladığı ve 10 bin gezen tavuk kapasitesine sahip olduğu ifade edildi.

KARACA’NIN AVUKATI ÇIKTI

Yapılan araştırmada tavuk ölümlerinin yaşandığı çiftlik sahibi Doğan Akkurt’un FETÖ’nün medya sorumlusu Samanyolu Televizyonu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın avukatı olduğu ortaya çıktı. Akkurt’un, Fetullahçı Terör Örgütü’nün avukat yapılanmasına yönelik soruşturmada 13 avukat ile birlikte “silahlı terör örgütü üyeliği’ suçlamasıyla haklarında 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

İTİRAFÇI OLDU

FETÖ’nün avukat yapılanmasıyla ilgili soruşturmada hakkında 15 yıla kadar hapis istenen Doğan Akkurt, hakkındaki tutuklama kararı sonrası ifadesini değiştirerek, Hidayet Karaca ile yaptığı Pennsylvania ziyaretini anlatarak itirafçı olmuştu.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sosyal Medyada Paylaşın: