MHP Bursa İlçe Teşkilatları İznik’te Buluştu

MHP Bursa İlçe Teşkilatları İznik’te Buluştu

MHP Bursa Teşkilatları Eğitim ve Bilgilendirme toplantısı için İznik DSİ Tesislerinde bir araya geldi.
MHP Bursa İl Başkanı Tevfik Topçu’nun açılış konulmasıyla başlayan toplantının ikinci gününde Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Serhan Koyuncu, teşkilatlara algı yönetimi, siyaset, medya ve iletişim konularında bilgi verdi. Koyuncu konuşmasında, özellikle sosyal medya kullanımında hedef kitlenin belirlenmesinin önemine dikkat çekerken “Kontrolsüz iletişim iletişim değildir. İletişimde önce kaynak ve hedef kitle önemlidir. Gönderici, mesajının etkili olmasını istiyorsa, alıcıyı yani hedef kitleyi iyi tanımalı. Kitlenin eğitim, sosyo ekonomisi ve demografisini iyi bilmeli” dedi.

Toplantının 2. gününde MHP Bursa İl Başkanı Tevfik Topçu yapılan toplantı ile ilgili olarak,
” İl teşkilatı olarak tüm kongrelerimizi tamamlamış bulunuyoruz. Mart 2019 seçimlerine hazırlık sürecinin ilk ayağı olarak tüm arkadaşlarımız ile birlikte İznik’te 3 günlük bir eğitim kampı için bir araya geldik. Parti olarak hazırladığımız yerel yönetim anlayışımızı anlatmak ve yol haritamızı belirlemeyi hedefliyoruz. İl ve ilçelerdeki arkadaşlarımızın katkıları ile belediyelerde en yüksek verimi alacağımızı iddia ediyoruz.” dedi.

NATON’UN BU HAKARETİ KABUL EDİLEMEZ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu ise Türkiye’nin gündemi ile ilgili olarak, ” Türkiye uzun bir süredir Nato’nun hem siyasi hemde askeri kanadında yer almış olan ve Nato’ya elindeki tüm imkanlar ile katkı sunan bir ülkedir. Bu yapılan hakaretin kabul edilmesi asla mümkün değildir. Yapılan ilk soruşturmalar neticesinde iki askeri personelin görevine son verildiği belirtiliyor. Bu yeterli mi? asla olamaz. Bizim manevi değerlerimize yapılan bu hakaretin cevabını konunun netleşmesi ardından faklı bir tepki de vermemiz mümkün iken şu an itibari ile bu uyduruktan yapılan bir özürü kabul etmemiz mümkün değil. Diğer bir taraftan ekonomi konusunda ekonomi bakanı coşan bir ekonomiden bahsediyor ama Türkiye ekonomisinin geldiği durum bahsedildiği gibi coşan bir durumda değil. Özellikle 2016 yılından sonra ülkemizde ve dünyada yaşanan ekonomik ve siyasi krizin ülkeyi getirdiği durum bellidir. IMF,OECD ve Dünya bankası verilerine göre 2017 yılında 5,1olan ekonomik büyüme tahmini 2018 yılı itibari ile 3,5’e düşmüştür.” dedi.

İLK VİZYON PROJE ÜRETEN BİR PARTİYİZ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sadir Durmaz ise MHP’nin yerel yönetim anlayışı üzerine yaptığı konuşmada, ” 2014 yılı seçimlerine hazırlanırken Cumhuriyet tarihinde ilk defa “Yerel Yönetimler Vizyon Belgesi” ortaya koymuştuk. Bu hiç bir partide olmayan bir hazırlık idi. Adına “Üretken belediyecilik” dediğimiz birlikte yönetim ilkesine dayanan bir yerel yönetim vizyon belgesiyle her türlü hazırlık yaparak girdiğimiz bir seçim idi. Bu günde şimdiden 2019 yılı yerel seçimlerinin hazırlığını başlatmış bulunuyoruz. Bu gün burada bu vizyon belgemizi arkadaşlarımıza anlatmak ve hareket tarzımızı belirlemek amacı ile bir araya geldik. Şu an iddia ediyorum yerel seçimlere en hazır parti MHP’dir. Seçimlerde en yüksek başarıyı da MHP alacaktır. Seçimlerdeki baraj konusunda ise, %12 barajının konma sebebi o zamanki Milliyetçi Çalışma Partisi ve Milli Selamet Partisi’nin meclis dışında kalmasına yönelikti. Biz bu günlere bu barajları yara yara, yıka yıka geldik. Her seçimde olduğu gibi bazı çevrelerin MHP ile ilgili olarak baraj sorununu ortaya atması manidardır. MHP’nin kesinlikle baraj kaygısı yoktur. Genel başkanımız yürütmede istikrar ve temsilde adaleti sağlamak düşüncesi ile partimizin politikasını açıklamıştır. Meclisteki tüm partiler barajın düşmesinde hem fikir iken MHP olarak biz düşüncemizi açıkladığımızda sanki MHP’nin baraj sorunu varmış gibi bir algı operasyonu yapılmaktadır.” dedi.

BURSA, HAKKI SAHİBİNE TESLİM EDECEKTİR

MHP genel sekreteri İsmet Büyükataman ise MHP’nin ülke ve Bursa hedefleri konusunda,
” Önümüzde üç önemli siyasi olay var.Bunlarda ilki,18 mart 2018 tarihinde gerçekleştireceğimiz12. büyük kurultayımız. Bununla ilgili il kongrelerimiz tamamlandı.Bu konre ile ilgili çok büyük bir hazırlık içersindeyiz. Bunu milliyetçi harekete yakışan bir şekilde tamamlayacağız.İkincisi, Mart 2019 yılında yapılacak mahalli idreler seçimleri, üçüncü siyasi olay ise Cumhurbaşkalığı ile birlikte eş zamanlı yapılacak milletvekili seçimleridir.
Buradan hareketle Bursa’da yerel yönetimlerde çok ciddi bir hazırlık içerisindeyiz. Geçtiğimiz yıllarda da yerel bazda vizyon projeleri sunan tek siyasi parti biz olduk. 2019 yılında “2023 Yerel Metropol Bursa” isimli vizyon proje ile Bursa kamuoyuna çıktık ama yeterince açıklayamadığımızdan dolayı umut ettiğimiz başarı hasıl olmadı. Bursa’da olduğu gibi tüm ülkede AR-GE mutfağında çok ciddi çalışmalarımız mevcut. İnanıyorum ki Bursa, önümüzdeki seçimlerde hakkı sahibine teslim edecektir. Bu günkü toplantı bu nedenle de önemli” dedi.

İznik DSİ Tesislerindeki MHP Teşkilatları Eğitim ve Bilgilendirme toplantısı Pazar günü yapılacak üçüncü oturum ile sona erecek.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sosyal Medyada Paylaşın: