Kızılay İznik Temsilciliği Yardımlarını Aralıksız Sürdürüyor

Kızılay İznik Temsilciliği Yardımlarını Aralıksız Sürdürüyor

Corona virüsü tedbirleri kapsamında Türkiye’nin 81 ilinde oluşturulan Vefa Gurupları, 65 yaş ve üstü vatandaşların acil ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Proje İznik’te de Kızılay İznik Temsilciliği aracılı ile aralıksız  devam ediyor.

Kızılay İznik Temsilciliği, bir hafta içinde 65 yaş ve üstü vatandaşların yaşadığı 900 haneye konserve kıyma ve kavurma desteği , 200 aileye gıda kolisi ve market çeki yardımı, 200 aileye de temizlik malzemesi desteğinde bulundu. Aynı ailelere İznik Kaymakamlığı da proje kapsamında gıda kolisi yardımında bulundu.

Kızılay Bursa Başkanı Davut Gürkan yaptığı açıklamada,”  “Yeni tip corona virüsüne karşı alınan tedbirler kapsamında sokağa çıkması kısıtlanan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın 152 yıldır olduğu gibi bugün de yanlarındayız. Bursa valiliği ve İznik Kaymakamlığı birlikteliği ile Vefa Projesi kapsamında ihtiyaç sahiplerinin beslenme ile ilgili gereksinimlerini, Türk Kızılay’a tanımlanan görev kapsamında karşılayabilmek adına var gücümüzle sahadayız. Hayırseverlerimizin desteklerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Bursa ilinde resmi kayıtlı 282 bin 861 65 yaş üstü vatandaşımız mevcut. Türk Kızılay’ı olarak içinde bulunduğumuz bu zor günlerde milletimizin yanındayız” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır