İznik Belediyesinde Usta Dönemi

İznik Belediyesinde Usta Dönemi

31 Mart Pazar günü yapılan mahalli idareler seçimlerinde Millet ittifakı adayı İYİ Partili Kenan Karakaş karşısında yüzde 50.80 oy alarak, İznik Belediye Başkanı Seçilen Kağan Mehmet Usta bugün mazbatasını Seçim Kurulu Başkanı Hakim Mutlu Özkaya’dan aldı. Törende kısa bir konuşma yapan Özkaya, “Bende Alanyalıyım. İznik ve Alanya şuan da Unesco dünya geçici miras listesinde başkanımız inşallah kalıcı listeye girmeyi dahil edecektir. İznik’i güzel yerlere taşımasını diliyorum” diyerek başarılar diledi.

Mazbatasını Hakim Mutlu Özkaya’dan alan Usta’da “Öncelikle Allah’a hamd ediyorum. Bu kutlu kenti bu kutlu görevi bize nasip ettiği için. Gerek bize oy veren veya vermeyen bütün hemşerilerime teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Bize gösterilen teveccühü asla karşılıksız bırakmayacağımı herkesin bilmesini istiyorum” dedi. Usta daha sonra meclis üyeleri ile birlikte belediye binasına geçti. Usta, belediye başkanlığı makamında gerçekleşen devir teslim töreninde Osman Sargın’dan görevi teslim aldı.

“Allah Dertlere Derman Aratmasın, Namerde Muhtaç Etmesin”

Osman Sargın devir teslim döneminde yaptığı konuşmada, “ İznik Belediyesini aynı davayı paylaştığımız bir arkadaşa teslim etmenin gururunu yaşıyoruz. Bundan sonra dedikodu, fitne ve fesatı kapatıyoruz. Bundan sonra İznik’e hizmet zamanı. Bir olacağız beraber olacağız. Bir abi olarak Kağan kardeşimizin her zaman yanında olmaktan gurur duyuyorum. Allah dertlere derman aratmasın, namerde muhtaç etmesin. Allah hayırlı işler yapmanızı nasip etsin inşallah.” diye konuştu.

Kağan Mehmet Usta ise konuşmasında, “ Biz başka bir partiden değil kendi partimizden görev devir alıyoruz. Osman abimiz 5 yıl İznik’e hizmet etti. Ekip arkadaşları ile birlikte herkese teşekkür ediyorum. Bizler tevazu samimiyet ve gayret ile bu çıtayı çok yukarılara çıkaracağımıza inanıyorum. Sevgi ve merhamet yanında biz birde aşkı kattık işimize, bundan sonra aşk ile çalışacağız Allah’ın izni ile. Hepimiz biriz, biz İznik’iz, bir hep birlikte kardeşçe yaşamak arzusundayız. Bu memleketi hep beraber yöneteceğiz. Başta iki partinin ilçe başkanları olmak üzere Cumhur ittifakının tüm üyelerine teşekkür ediyorum. Özellikte bir mesajda tüm seçim döneminde işini gücünü bırakıp yanımızda olan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

Kağan Mehmet Usta başkanlığında yönetilecek İznik Belediye meclisi 16 kişiden oluştu. Cumhur İttifakı Başkan Usta ile birlikte 10 üye olurken, Millet İttifakı 6 kişiden oluştu.
Rakibine 1462 oy fark atarak, 15102 oyla İznik’in yeni Belediye Başkanı olan Kağan Mehmet Usta’nın meclisi de şu şekilde oldu;
Cumhur İttifakı AK Parti Meclis Üyeleri Halil Çakır, Ramazan Sert, Müceher Egemen, Zeliha Peşte, Mehmet Bektaş, Oğuz Çetin, Önder Bulut, Halil Arslan(Kontenjan) ve İsmail Topuz’dan (Kontenjan) Millet İttifakı İyi Parti Belediye Meclis Üyeleri de Asiye Çalışkan, Ömer Alperen Özen, Kadir Yüksek, İlker Kara, Hüseyin Kutlu ve İsmail Aydemir’den oluştu.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sosyal Medyada Paylaşın: