Kasklı Hırsız, Vatandaşların Elinden Zor Kurtuldu

Kasklı Hırsız, Vatandaşların Elinden Zor Kurtuldu

Bursa’nın İznik ilçesi Çakırca Köyünde bir markette meydana gelen olayda tanınmamak için kask takan motosikletli hırsız, eli sopalı esnafın elinden saniyeler içinde kurtulup kaçtı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Kimliğini gizlemek için kask takan hırsız, dün sabah saat 5.30’da motosikleti ile Çakırca köyü ana yolunda bulunan Onur Olgun’a ait marketin önüne geldi. Çevreyi bir süre inceleyen hırsız, marketin kapısını torna vida ile açıp içeri girdi.

Marketin hemen karşısındaki evde oturan bir vatandaş, sese uyanıp dışarı bakması ile hırsızlık olayını fark etti. Hiç bir şey olmamış gibi evden çıkıp caddede bulunan fırına giden vatandaş, durumu çalışanlara anlattı. Ellerine sopaları alarak marketin olduğu sokağa gelen fırın çalışanları bir süre hırsızın dışarı çıkmasını beklerken, zanlı hızla dışarı çıkarak arka sokakta çalışır halde bıraktığı motosiklete binerek uzaklaştı. Vatandaşların peşinden koştuğu hırsız izini kısa sürede kaybettirdi. Olayı anlatan işyeri sahibi Onur Olgun, “Hırsız kasada ki 4 bin TL’yi alarak bir kutunun içine koymuş. Komşular, etrafını sarınca panikleyerek parayı kutunun içinde bırakıp kaçmış. Allah onlardan razı olsun. Paramızı kurtardık”  dedi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sosyal Medyada Paylaşın: