Yüzmek İçin Girdiği İznik Gölünde Hayatını Kaybetti

Yüzmek İçin Girdiği İznik Gölünde Hayatını Kaybetti

Orhangazi ilçesinden bayram tatili dolayısı ile İznik’e gelen ve tekne ile Göllüce köyü sahilinde İznik Gölüne açılan iki kişiden biri vatandaşlar tarafından kurtarıldı, diğeri halen aranıyor.

Edinilen bilgiye göre bayram tatili dolayısı ile İznik’e gelen ve tekne ile İznik Gölü’ne açılan Özcan Demirtaş (22) ve Oğuz Çelik, İznik’e bağlı Göllüce köyü sahilinden kayıkla İznik gölüne açıldı. Özcan Demirtaş kayıktan yüzmek için atladığı bölgenin derin olduğunu anlayınca panikledi. Ardından Oğuz Çelik de arkadaşını kurtarmak için suya atladı. Yüzme bilmediği ifade edilen Oğuz Çelik çevredeki vatandaşlar tarafından baygın halde kurtarılırken Özcan Demirtaş’ın cesedine ulaşmak için arama çalışmaları devam ediyor.
Akıntı sebebi ile sürüklenebileceği tahmin edilen Özcan Demirtaş’ın cesedini Jandarma Sahil Güvenlik Botu, yerli balıkçılar ve Yalova Deniz Polisi su altı ekibi yaklaşık 1,5 saattir arama çalışmalarına devam ediyor.
Olayı haber alan iki gencin aileleri olay yerine geldiklerinde sinir krizi geçirirken, baygın halde vatandaşlar tarafından kurtarılan Oğuz Çelik, İznik Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sosyal Medyada Paylaşın: