Tüm Uğraşılara Rağmen Kurtarılamadı

Tüm Uğraşılara Rağmen Kurtarılamadı

Bursa’nın İznik ilçesinde üç katlı binanın ikinci katındaki yağmur gideri borusuna düşen kedi yavrularından biri tüm müdahaleye rağmen kurtulamadı. Anne kedi yavrusunun düştüğü yerden bir an olsun ayrılmadı.
Olay yerine gelen Bursa Büyükşehir’e bağlı itfaiye ekipleri, mahsur kalan yavru kediyi kurtarmak için 2 saat boyunca mücadele verdi. Kedi yavrusu saatler sonra sıkıştığı yerden çıkartıldı. Yavru kedinin ölümü herkesi üzüntüye boğdu.

Olay İznik ilçesi Mahmut Çelebi mahallesi Çelebi sokakta yaşandı. Y.B’ye ait 3 katlı binanın önünden geçmekte olan İlyas Ata, kaldırım altında bulunan yağmur giderinden kedi sesi geldiğini fark etti. Ata, hemen itfaiyeye haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri bir süre sesin nerden geldiğini araştırdı. Yağmur giderinde olduğu tespit edilen kedi yavrusunu kurtarmak için işe koyulan ekipler, binanın ikinci kartındaki gider borularını söktü ancak, kedi orada bulunamadı. Kedi, betonla kaplı temelin altından geçen hattın içinde olduğu tespit edildi. Beton çok kalın olunca kırılamadı. Ekipler, bunun üzerine gider borusuna içeriye doğru basınçlı hava bastı. Bu yöntem başarılı olmayınca su giderine bu kez itfaiye hortumu ile basınçlı su basıldı. Yavru kedi, dakikalar sonra basınçlı suyun kuvveti ile kaldırımdaki tahliye borusundan dışarıya çıktı. Baygın olan yavru kediyi alan ekipler aynı sokakta bulunan veteriner hekim Mehmet Sayılır’a götürdü. Veteriner hekimin “Çok geç ölmüş” cevabını alan itfaiye ekipleri ve vatandaşlar üzüntüye boğuldular.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sosyal Medyada Paylaşın: