Öğrenciler Hayallerini Tuvallere Taşıdı

Öğrenciler Hayallerini Tuvallere Taşıdı

 

İznik Kadir Koyutürk ilköğretim okulu 1/B sınıfı öğrencilerinin doğal malzemeler ile yaptıkları resim çalışmaları göz doldurdu. Göl sahilinden topladıkları kaya parçaları, kum ve ağaç dalları, yaptıkları resimlerin ana malzemeleri oldu.

Bursa ili İznik ilçesi Kadir Koyutürk ilköğretim okulu  1/B Sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Yılson TOK öncülüğünde I.Murat Çini müzesinde “Hayatı Boyuyorum” temalı bir resim sergisi gerçekleştirdi. Öğrencilerin fırça kullanmadan doğal taş, kum gibi malzemeler yanında kulak çubuğu ve balon ile yaptıkları resimler büyük ilgi gördü.

Bu sergideki resimlerde çocukların hayallerinin saklı olduğunu ifade eden Okul Müdürü Ömer Faruk Toprak, “Yaparak yaşayarak öğrenen çocuklar hedefliyoruz. Bu anlamda çocukların hayatın içinde, gerek doğa içerisinde, gerek mahalle veya  köy ortamlarında gördüklerini canlandırdıklarını ve oralardan topladıkları materyalleri kullanarak bu resimleri ortaya çıkardılar. Resimlerde doğadan toplanan malzemelerin yanında geriye dönüştürülebilen materyaller de kullanıldı. Bu etkinlik ile 7den 77 ye herkesin resim yapabileceğinin bir kanıtıdır. Okulumuzdaki 1.Sınıf öğrencilerinin bu başarıyı göstermeleri bizim için tabiiki büyük bir önem taşıyor.” Diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Filiz BARAN, Eğitim Bir-Sen Bursa İl Başkanı Ramazan ACAR, ilçe okul ve kurum müdürleri ve veliler katıldığı sergi sonunda öğrenciler veliler ve misafirler birlikte tuval üzerine akrilik çalışma yaptı.

 

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sosyal Medyada Paylaşın: