Sulama Gölet’inde Cesedi Bulundu

Sulama Gölet’inde Cesedi Bulundu

Bursa’nın İznik ilçesinde, koyunlarını otlatmak için dün sabah çıktığı evine geri dönmeyen Ahmet Sağdıç’ın (60) cansız bedeni yakınlardaki gölette bulundu. İznik’e bağlı Çamoluk Mahallesi’nde yaşayan Ahmet Sağdıç (60), koyunlarını otlatmak için dün araziye çıktı. Akşam üzeri sürünün eve yalnız geldiğini gören yakınları, Sağdıç’ı çevrede aramaya başladı. Köydeki  vatandaşların da katıldığı arama çalışmalarında Çamoluk Gölet’inde bir koyunun telef olduğunu gören Sağdıç’ın akrabaları durumu jandarmaya bildirdi.

Bunun üzerine bölgeye gelen jandarma ile AFAD İl Müdürlüğü ekipleri, Sağdıç’ın bulunması için gece boyunca çalışma başlattı. Gölet çevresinde gecenin ilerleyen saatlerine kadar süren arama çalışmalarında Sağdıç’ın izine rastlanılmadı. Sağdıç’ın suya düşen koyunu kurtarmak için gölete girip, boğulmuş olma ihtimali üzerine yoğunlaşan Mudanya ilçesinden gelen deniz polisi ile AFAD ekiplerinin yürüttüğü çalışmalarda, Sağdıç’ın cesedine su yüzeyinde ulaştılar.

GÖLETİN YANINDAN AYRILMADI, HAVLAYARAK UYARDI

Gece boyu süren arama çalışmaları, sabah saatlerinde de devam etti. Saatlerce gölet kenarında bekleyen Ahmet Sağdıç’ın ‘Duman’ adlı köpeğinin ise bir noktada ısrarla havladığı fark edildi. Bunun üzerine ekipler, çalışmalarını bu alanda yoğunlaştırdı. Boğularak öldüğü belirlenen Sağdıç’ın baston olarak kullandığı sopasını elinde sıkıca tuttuğu görüldü. Cesedi kıyıya çıkarılan Sağdıç’ın başından köpeğinin ayrılmaması ise herkesi duygulandırdı.

Sağdıç’ın cesedi, otopsi için İznik Devlet Hastanesi morguna gönderildi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sosyal Medyada Paylaşın: