O Müdür Konuştu,” Şahsım Üzerinden Hastane Yıpratılmak İsteniyor”

O Müdür Konuştu,” Şahsım Üzerinden Hastane Yıpratılmak İsteniyor”

Geçtiğimiz günlerde İznik Devlet Hastanesindeki Morg’un satışı ile ilgili olarak yapılan habere, İznik Devlet Hastanesi Müdürü Ömer Yalavuz’dan açıklama geldi.

Ömer Yalavuz  sosyal medyada yaptığı açıklamada , “Geçtiğimiz günlerde İznik yerel basınında ve Ulusal basında yer alan şahsımı ve makamımı direk hedef alan karalayıcı, asılsız, yalan  haberlerden dolayı şahsım, makamım ve mensubu olduğum kurumum  büyük bir yara almıştır. Yerelde hastanemiz, Ulusal basında kurumumuz ciddi  anlamda zedelenmiş ve önemli ölçüde yıpratılmıştır. Organize olarak sosyal medyada ve Ulusal Basında çıkan yalan ve yanlış haberlerin gerçeği yansıtmadığı sağduyulu vatandaşlarımız ve bizleri  tanıyan mesai arkadaşlarımız tarafından da bilinmektedir. Bazı siyasi güruhların da içinde olduğu organize edilen bu tiyatro oyununu kimlerin kurduğunu her kesimce malumdur.
Çamur at izi kalsın, yalanı at belki tutar dönemleri çok eskilerde kalmış demode taktiklerdir. Bu anlayışlar iflas etmiştir. Artık  haberleşme teknolojisi üst seviyelerde olup yasal mevzuatlar koruyucu ve kollayıcı niteliktedir. Her söylenenin doğru,  her yazılanın gerçeği yastığı anlamına gelmemektedir. Çünkü  yanlı basın olarak yapılan bu linç girişimi bilgisiz, belgesiz ve yalan haberden ibarettir. Resmi kurumlar yazılı belge ile yönetilir. Belgesi olmadan yapılan haberler yalan haberdir. Haberleri doğruluğunu analiz etmeden sosyal medyada servis eden yerelde üç kişi ve Ulusal Basındaki bir kuruluş hakkında İznik Cumhuriyet Baş Savcılığına gerekli başvurular yapılarak dava  açılmış dava süreci  devam etmektedir. Konu akibeti ile ilgili önümüzdeki günlerde kamuoyuna bilgilendirme yapılacaktır. Bununla birlikte ayrıca idari soruşturma da açılacaktır.

“Hedef Hastaneyi Yıpratmak”

Meselenin asıl konusuna geldiğimizde, bu habere asıl sebep 12.02.2018 tarihinde Başhekimliğin yazılı onayı alınarak kurulan hurda satış komisyonudur.
2015 yılında eski hastaneden yeni hastaneye taşınma esnasında getirilen hastanemiz bahçesinde boşta bulunan, hurdaya ayrılması uygun görülen, ekonomik ömrünü tamamlamış ve demirbaş kayıtları bulunmayan birçok hurda yanında, tamiri yenisinden daha pahalıya gelen ve açık bir alanda bekletilen ve hiç bir işe yaramayan paslanmış, çalışmayan 100-150 kg ağırlığındaki Morg aparatı da tüm bu hurdalar ile birlikte 12.02.2018 tarihinde Başhekimin yazılı onayı ile kurulan hurda komisyonu tarafından o günkü Sanayi ve Ticaret Bakanlığının belirlediği hurda rayiç bedel üzerinden satışı yapılmıştır. Şahsımın bu komisyonda hiçbir görevi yoktur. Kaldı ki hurdalardan gelen maddi kazanımların da nerelere harcandığı belgeleri ile mevcuttur.

Ancak her ne hikmetse birçok hastanemizde aynı usul ile bu şekilde yapılan hurda satış işlemleri daha sonra usule uygun bulunmamış, sadece şahsıma ve iki personelime idari ceza verilmiştir. Tespit ve bertaraf komisyonunun Başhekimlik makamımın oluru olmasına rağmen neden sadece tarafıma ceza verildiği anlaşılır gibi değildir. Kaldı ki araştırma aşamasında olan soruşturma sonucu henüz kesinleşmemiş olmasına rağmen bu konunun sosyal medya ya oradan da Ulusal Basına servis edilerek şahsım ve çalıştığım kurum hakkında karalama kampanyası başlatılmış, adeta bir linç kumpası kurulmuştur. Gerçekler mahkemelerce tabiki ortaya çıkacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sosyal Medyada Paylaşın: