İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Bir İlk

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Bir İlk

İznik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen proje ile ilçede yaşayan öğretmenlerin anıları ve yaşadıkları tecrübeler kayıt altına alınıp bir kitap haline getirildi.

Değişik yörelerde görev yapmış, halen İznik’te görev yapan öğretmenlerin öğrencileri ile yaşadıkları anılarını ve öğretmenlik mesleği ile ilgili yaşadıkları tecrübelerin ortaya çıkarılması düşüncesi ile İznik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen proje, bir kitap haline getirildi.

Projenin ilk adımında 23 öğretmenin anıları, 24 Kasım tarihinde Öğretmenler günü münasebetiyle İlçe genelinde düzenlenen Anı Yarışması ile ortaya çıkarılması ardından amaçları içinde İznik’teki Öğretmelere bir nevi motivasyon desteği sağlayarak sınıflar içinde başarıyı arttırmak olan proje kapsamında ” Kaleme Yansıyanlar” adı altında 330 adet basılan kitap, il ve ilçe protokolü yanında çevredeki Milli Eğitim Müdürlüklerine ve Şube Müdürlüklerine de dağıtılacak.

Öğretmenlerin kendi kalemlerinden çıkan anıların yer aldığı ” Kaleme Yansıyanlar” adlı kitapta ayrıca İznik ilçesinin tarihi zenginliklerinin de yer alması bir nevi de İznik’in tanıtımına katkı sağlayacak.

İznik İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Asil,” Öğretmen arkadaşlarımızın bu tecrübelerinin gelecek kuşaklara aktarılması bizim için ayrı bir değer taşıyor. Milli Eğitim camiası olarak eğitim dünyamıza yazılı eserler bırakmak inancı ile yola çıktık. Bu kitapta anıların yanında içinde yaşadığımız ilçenin tarihi zenginliklerini de ekleyerek bir nevi ilçemizin de tanıtımına katkı sağladık. Projemize katılan öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sosyal Medyada Paylaşın: