Motor Dostu Bariyerler Yenişehir’deki Virajlara Takılmaya Başlandı

Motor Dostu Bariyerler Yenişehir’deki Virajlara Takılmaya Başlandı

Sık sık yaşanan motosiklet kazaları ardından motosiklet kulüplerinin başvurularını dikkate alan Bursa Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü, İznik-Yenişehir Karayoluna motosiklet dostu bariyerler taktı.

İznik-Yenişehir karayolun da tehlikeli iki virajda bulunan çelik bariyerler toplam 700 metre motosiklet dostu plakalar ile kaplandı.
Türkiye Motosiklet Plartformu Başkan Yardımcısı Soner Kılıç, “Motordan düştüğümüzde bu çelik bariyerdeki dikmeler bizleri kesiyor. Kolumuz, bacağımız kopuyor. Katil bariyerden kastımız bizim buydu. Motorcu dostu bariyer ile bu ayaklar kapatılıyor. Bir kaza anında yere düştüğümüzde bunlar sayesinde yol üstünde kalabileceğiz. 2012 ve 2017 yılları arasında Türkiye’de 4.400 ölümlü motosiklet kazası oldu. Bu kazalardaki arkadaşlarımızın yüzde 50’sinden fazlası da uzul kopması nedeniyle kan kaybından öldü. O yüzden biz de motosiklet dostu bariyerler istedik. Sağolsun, Bursa Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü İznik-Yenişehir hattındaki özellikle viraj olan savrulma noktalarında ilk uygulamayı yaptı. Özellikle turizm bölgesi olan ve motosikletlerin sıklıkla seyahat ettikleri Doğancı barajı, Uludağ Yolu, Burhaniye ve Ayvacık gibi tehlikeli yerler tespit edildi. Başta Ulaştırma Bakanımız ve milletvekilimiz Kenan Sofuoğlu bu işe özen gösterdi. Sağolsunlar onların da yardımlarıyla istediğimiz bariyerler yapıldı. Daha önce de İstanbul ve Antalya’da uygulandı. 3’üncüsü de Bursa’da uygulanıyor” diye konuştu.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sosyal Medyada Paylaşın: