Sosis İsimli Köpek Bu Seferde Felçli Kuzuya Annelik Yapıyor

Sosis İsimli Köpek Bu Seferde Felçli Kuzuya Annelik Yapıyor

Bursa’nın İznik ilçesinde sokak hayvanlarına gönüllü olarak barınak açan Fatma Şeren, felçli doğan Yıldız isimli kuzu yavrusuna bebek gibi bakıyor. Köpeği Sosis’te yavru kuzuyu emzirip süt anneliği yapıyor.

İznik’e bağlı Çiçekli Köyü yakınlarında 2 bin 700 metre kare alana kurduğu hayvan barınağın da tam 85 sahipsiz sokak köpeğine bakan hayvan sever Fatma Şeren, bir ay önce felçli doğan kuzuyu sahiplendi. Dört ayağında doğuştan yürüme sorunu bulunan Yıldız isimli kuzuya yürümesi için fizik tedavisi uygulanırken bir bebek gibi bakılan Yıldız kuzu, üzerine battaniye serilip başını yastığa koyup uyuyor.

SÜT ANNESİ BİR KÖPEK

Yıldız’ın bakımı sırasında beslenmesi için inanılması güç bir olay yaşanıyor. Öncesinde daha iki aylıkken, iki kedi yavrusuna annelik edip emziren Sosis isimli anne köpek, bu kez de Yıldız kuzuyu sahiplendi. Felçli kuzu, acıktığında Sosis isimli köpeği emiyor.

YÜRÜYECEĞİNDEN EMİNİM

Fatma Şeren,”Yurt dışı destekli kredi ile sürü alanlar var. Yıldız, o sürüden doğan bir kuzu. Sürü sahibi, felçli doğan bu kuzuya 1 hafta bakabilmiş. Daha sonra da bana getirdiler. Kliniğe yolladım. Yıldız’ın dört bacağının eklemlerinde bir gariplik var, yani bacak lifleri ters çalışıyor. Ameliyat etseniz de yüzde 50 yürüme ihtimali var dediler. Yüzde 50 ise o şans biz de daha yüksek dedim ve kuzuyu sahiplendim. Uzun bir zaman alsa da uğraşacağım. Çünkü bu şekilde felçli olan köpekleri yürüttüm. Şuan da aparat ve vitamin desteği ile biraz yürüyebiliyor. Ümit vermediler ama biz ümitliyiz. İnşallah sağlıklı bir şekilde yürüyecek” dedi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sosyal Medyada Paylaşın: