Burası Benim Ayrı Bir Dünyam,Tek İsteğim Mama Bulabilmek

Burası Benim Ayrı Bir Dünyam,Tek İsteğim Mama Bulabilmek

Kimi işkence görmüş, kimi felçli, kimi ise görmüyor. Bakıma muhtaç olan hayvanları nerede olursa olsun gidip alıp rehabilite ediyor. İstanbul’daki evini ve iş yerini satıp İznik’e yerleşen hayvan sever Fatma Şeren, 80’e yakın sokak hayvanı ile kurduğu dünyasında tek eksikliğinin mama olduğunu ifade etti.

52 yaşındaki hayvan sever Fatma Şeren, oğlu Dinçer Şeren ile birlikte İznik-Adapazarı Karayolu Çiçekli Köyü mevkiinde 2 dönüm arazi üzerine kurduğu rehabilitasyon merkezinde 80’den fazla sokak hayvanına bakıp onları tedavi ediyor. Şeren, İznik ve bölgedeki aç, felçli, görme yeteneğini kaybetmiş sokak hayvanlarının umudu oldu. İstanbul’da terzi olarak hayatını kazanan Fatma Şeren ilçe merkezinde bulamadığı imkanı İznik’te bulduğunu ifade ederken , “6 ay önce İstanbul’daki evimi bırakıp, bir hayır severin tahsis ettiği 2 dönüm arazi üzerine sokak hayvanları için rehabilite merkezi kurdum. İstanbul içinde bunu başarmam mümkün değildi. Burası aynı zamanda benim evim. Onlarla birlikte yaşıyorum. Hepsi benim çocuklarım gibi, her birinin de ismi var.”

“HEPSİNİN AYRI BİR HİKAYESİ VAR”

Bursa’dan bir çok hayvan severin zaman zaman buraya gelerek, kulübe inşasında çalıştığı ve mama yardımında bulunduklarını söyleyen Şeren, “Buradaki hayvanların hiç biri sokaktan yetişkin olarak alınıp buraya konulmuş değil. Her birinin ayrı bir hikayesi var. Fırtınalı bir hava da doğum yapan anne köpek ve yavrularına sahip çıktık. O yavrular şimdi çok sağlıklı ve büyüdüler. Anne ise sahiplendirildi. Doğuştan felç olup yürüttüğümüz köpeğimiz var. Yaşlılığı nedeniyle kör olmuş ve sokağa atılmışı var. Yine doğuştan hiç göz bebekleri olmayanı da var. Kedi yavrularını sahiplenip onları emzirip büyüten de var. Yani bura da tam bir dram var” dedi.

“FELÇTİ YÜRÜTTÜM”

Kurduğu rehabilite merkezinin içinde prefabrikeden yaptığı küçük bir evde yaşayan Şeren, felçli ve engelli hayvanları bura da tedavi edip bakıyor. Mia ismini koyduğu doğuştan felçli köpeği 6 defa ameliyat ettiren Şeren, “Egzersizlerle Mia artık yürüyor ve koşuyor. Tek bacağı olmayan Karamuk isimli bir yavrumuz var ona da protez bacak yardımı bekliyorum. Sosis ise çok farklı, öksüz kedi yavrularını emzirdi ve büyüttü. Burası ayrı bir dünya. Ben ise sadece mama yardımı istiyorum. Başka hiç bir şey istemiyorum. Uzun yıllarca İstanbul’da veterinerlere tüm servetimi harcadım. Yıllardır aldığım tecrübe ile ameliyat  hariç artık diğer her şeyi çözebilirim ama mama sorunu büyük. Ayda 70 paket mama gidiyor. 35’e düşürsem de alamam. O zaman bu hayvanlar yarı aç demektir” dedi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sosyal Medyada Paylaşın: