İznik Zeytin Kooperatifi 12 Bin Ton Zeytin Alacak

İznik Zeytin Kooperatifi 12 Bin Ton Zeytin Alacak

İznik Zeytin Kooperatifi Başkanı Ali Bulut, “2018-2019 ürün alım kampanyasına, ürünün erken kararması, dökülmesi ve üreticilerden gelen yoğun talepler üzerine 12 Ekim 2018 Cuma günü merkez alımlarıyla, 15 Ekim 2018 Pazartesi günüde mahalle alımlarıyla başlandı.”dedi.

Kooperatif Başkanı Ali Bulut yaptığı açıklamada, “Marmarabirlik tarihinde bir ilk olarak 12 Ekim’de ürün alımlarına başlanmıştır. Bu konuda üreticilerimizi mağdur etmeden ve her zaman yanında olan Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa ve birlik yönetimine teşekkür ediyorum.”diye konuştu. Başkan Ali Bulut, İznik Kooperatifi olarak geçtiğimiz yıl 8.300 ton ürün alımının yapıldığını da belirterek, 2018-2019 kampanya döneminde de yüzde 50 artış ile 12 bin ton ürün almayı hedeflediklerine dikkat çekti.

Başkan Bulut, “Ortaklarımızdan gelen rekolte beyanları değerlendirildiğinde yaklaşık 1.060 ortağımızın 5 yıllık ortalamaları 500 kg civarında olmasına rağmen, yüksek, afaki rakamlarla beyan verdiklerini görmekteyiz. Yüksek verilen fazla beyanlar doğru planlama yapmasına da engel oluşturmaktadır. Ayrıca ortaklarımızın Kooperatifin geleceğini düşünerek en çok ihtiyacımız olan iri daneli zeytini mutlaka teslim etmeleri en doğrusu olacaktır.  ” diye konuştu.

İznik Zeytin Kooperatif Başkanı Ali Bulut, açıklamasında ürün alım kampanyasına start  verilmesiyle birlikte gözlem yapacaklarını ve ilerleyen günlerde uygulama ve esaslarını ortakları ve kamuoyuyla paylaşacaklarına dair değerlendirmede de bulundu. Başkan Bulut sözlerini, “Özel sektör temsilcilerinin geçtiğimiz yılın altında fiyatla ürün almaya çalıştıklarını da biliyoruz. Ortaklarımızın da bu zor günde kendilerine sahip çıkan kooperatiflerine sahip çıkmaya davet ediyorum.” şeklinde sürdürdü.

Ürün alımlarına başlamasıyla birlikte, ortaklarının memnuniyetinin daha çok ortaya çıktığını ifade eden  Başkan, “Ürün alım fiyatları en kısa zamanda  açıklanacak. Kooperatif yönetim kurulu olarak, Marmarabirlik yönetiminin geçtiğimiz yılın fiyatlarını altında bir fiyat açıklamayacağı kanaatindeyiz. Birliğimize de sahip çıkmak zorundayız. Gün kooperatife, Marmarabirlik’e sahip çıkma günüdür. 2018-2019 ürün alım kampanyasının tüm ortaklarımıza ve kurumumuza hayırlı olmasını diliyor, bereketli bir kampanya olmasını temenni ediyoruz.”diyerek sözlerini tamamladı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sosyal Medyada Paylaşın: