Zehirlenen Çocukların Raporları Nerede ?

Zehirlenen Çocukların Raporları Nerede ?

 Ard arda yaşanan öğrenci zehirlenmeleri ardından özel bir okuldaki çocukların gıda zehirlenmesi şüphesiyle alınan tahlil sonuçlarının akıbeti bilinmiyor.
İznik’te özel bir kolej’in Ana sınıfında eğitim gören 14 çocuk 13 Aralık 2016 akşamı gıda zehirlenmesi nedeniyle aileleri tarafından İznik Devlet Hastanesi acil servisine getirilmişti.

Çocuklardan 5’i tedavisi tamamlandıktan sonra aynı gün taburcu edilirken, 9 çocuk 4 gün boyunca hastanede tedavi edilmek üzere müşahede altında tutuldu. Cumhuriyet savcılığının soruşturma başlattığı olay sonrası, İznik Sağlık Grup Başkanlığı, hastanede tedavi gören çocukların 5’inden gaita numunesi alırken, ilçe Tarım Müdürlüğü de yemeklerden gıda numunesi aldı.

 

RAPORLAR KARGODAMI KAYBOLDU
Gıda zehirlenmesi şüphesiyle alınan gaita örnekleri, ertesi gün Ankara’ya gönderilmek üzere Bursa Sağlık İl Müdürlüğü’ne teslim edildi. Numune raporları 18 gündür ortada yok. Bazı velilerin iddiasına göre numuneler, Bursa’dan Ankara’ya gönderilmek istenirken kargoda kayboldu.

Raporların uzun süredir gelmemesi üzerine harekete geçen bazı veliler, konuyu İlçe Sağlık Gurup Başkanlığına iletirken, Sağlık Gurup Başkanlığı da İznik Devlet Hastanesi yetkililerini aramaları sonrasında numunelerin Ankara’ya ulaşmadığı, çocuklardan tekrar gaita numunesi istendiği ortaya çıktı. Ancak, çocukların tedavilerinin bitmesi ve taburcu olmaları nedeniyle yeniden istenen gaita numuneleri gönderilemedi.

 

YETERSİZ NUMUNE
Öte yandan İznik İlçe Tarım Müdürlüğü de çocukların yediği içinde tavuk eti bulunan yemek numunesini Bursa’da ki Gıda Kontrol Laboratuarına gönderdi.Gelen sonuç ise şaşırtıcı çıktı. Bursa Gıda Kontrol Laboratuarı, alınan numunelerin yetersiz olduğunu ve sağlıklı sonuç alamadıklarını kaydetti.

Şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmamış olması bir yana veliler ise olayın sonucunun bir an önce ortaya çıkarılması ve sorumlular hakkında gerekli işlemlerin yapılmasını bekliyorlar

Sosyal Medyada Paylaşın:


Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ayak mantarı kredi hesaplama