Sahte Üsteğmen: “Emrediyorum Balıkları pişir Yiyeceğim”

Sahte Üsteğmen: “Emrediyorum Balıkları pişir Yiyeceğim”

İznik’te sahte üsteğmen ve astsubay, balıkçının parası ve balıklarını gasp ettiler. Bu da yetmedi ateş yaktırıp orada yemek istediler. İstekleri yerine getirilmeyince de balıkçının aracını bağlamaya çalıştılar.

İznik ilçesi Müşküle köyü sahilinde geçtiğimiz pazartesi günü gölde ırıp çeken İsmail Öner’in balıklarını ve parasını gasp eden iki kişiden biri olan H.A bugün tutuklandı.

Olay günü arkadaşları ile İznik gölünde ırıp çektiklerini anlatan İsmail Öner, “Irıp işi bitmişti. Malzemeleri topladım. Lefkit vardı. Balıkçıya tartarak teslim ettim. 320 TL tuttu. Alıp gömleğimin cebine koydum. Soluklanmak için biraz oturdum. O sırada yan tarafta oturan iki kişi vardı. Bana dönerek “Biz üsteğmen ve Astrubayız. İstihbarattanız” dediler. Kısa süre sonra kalkıp gittiler. Ardından aynı yere yine geldiler. O sırada aracımın yanındaydım biri kalkıp yanıma gelerek, “Bu balıkları bana vereceksin” dedi. Balıkların sahibi var veremem dediysem de, “Emrediyorum sana ben komutanım vereceksin” dedi. Daha sonra balıkları verdim. Aracımda bir de yayın balığı vardı. Onu da istedi ınu vermem deyince, “Sana emrediyorum vereceksin” dedi.  Onu da aldı.”

“ATEŞ YAK BALIKLARI YİYECEĞİM”

İstekleri bununlada kalmayan sahte istihbaratçılar, İsmail Öner’den ateş yakıp balıkları pişirmesini istediler. Öner, “Aynı kişi, kendilerine verdiğim balıkları yemeleri için ateş yakmamı istedi. Karşı koyunca da aracını bağlayacağım karşılığını verdi. Bu saatte ateş yakamam deyince “ben komutanım mecbur yakacaksın” dedi. Bunun üzerine sinirlendim. Yakmıyorum dedim. “O halde aracı bağlayacağım” dedi. Bağlarsan bağla dedim. Aracın cep telefonuyla fotoğrafını çekmeye başladı. Çektiği sırada yanıma anaştı gömleğimin cebinde sattığım balıkların parası olan 320 TL’yi alarak arabaya bindi. Aracın direksiyonunda olan kişi “Ben astsubayım biraz sonra paranı getiricem” diyerek çekip gittiler. Hemen sonrasında Jandarmayı aradım. Daha sonrada İnegöl’de ele geçirildiler” dedi.

Gözaltına alınan şüpheliler yağma olayını gerçekleştirdiklerini itiraf etti. H.A., isimli şahıs sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanırken O.O., tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:


Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ayak mantarı kredi hesaplama