Ölüm Yoluna Son Neşter Vuruldu

Ölüm Yoluna Son Neşter Vuruldu

Ulaştırma Bakanlığı, Karayolları Gene Müdürlüğünce 2013 yılında ihale edilip yapımına başlanan 3 kez müteahhit firma değişikliğine rağmen bitirilemeyen İznik-Mekece yoluna 4 yıl sonunda nihayet son neşter vuruldu.

Mekece, İznik, Orhangazi karayolu projesi içerisindeki İznik-Mekece karayolu etabı yeniden ihale edildi. Yapılan ihaleyi halen İznik-Yenişehir yolunu yapmakta olan SİMGE GRUP’a bağlı SİMGEMAT şirketi üstlenirken 7,4 kilometrelik kesimi tamamlanan toplam 28.3 kilometrelik karayolunun Aralık 2017’ye kadar bitirilmesi planlanıyor.

12 metre genişliğinde 20,9 kilometre uzunluğunda 23 cm kalınlığında 3 katlı sıcak karışımı asfalt olarak yapılacak karayolunda yüklenici firma 15 teknik personel, 100 işçi, 66 araçlık parkuruyla yol çalışmalarına 15 gün içerisinde başlayacak. Şantiye merkezi ise Kaynarca Mahallesinde kurulacak.

BİR İHALEDE İKİ AYRI PROJE HAYATA GEÇECEK

AK Parti İznik İlçe Başkanı Mahmut Tamer Hersek konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada,
“Anadolu’yu Avrupa’ya bağlayan en kısa karayolu olma özelliğini taşıyan Mekece, İznik, Orhangazi yolunun bitmesiyle İstanbul-Antalya otobanıyla,İzmir-İstanbul otobanı birbirine bağlanacak. Taşıt trafiğini de büyük ölçüde rahatlatacak olan otoyol, aynı zamanda Osmangazi köprüsünü hareket katacağından ülke ekonomisine katkı da sağlayacak” dedi.

Mahmut Tamer Hersek, “Ulaştırma Bakanlığı ile çeşitli görüşmelerimiz sonucunda İznik Çevre yolu için de gerekli kararlar alındı. Daha öncesinde ihalesi yapılan Yenişehir kapı girişinden başlayıp Lefke Kapıya kadar uzanan, oradan da Abdulvahap tepesi yönünden Elbeyli kavşağı bölgesine kadar uzanan İznik çevre yolu da aynı proje kapsamına alınıp SİMGEMAT firması tarafından yapılacak. İznik-Mekece yol yapımında gerekli desteğini esirgemeyen sayın Bakanımıza, Karayolları 14.Bölge Müdürümüz Mehmet Yazıcıoğlu’na ve AK Parti Bursa Milletvekillerimize şükranlarımızı sunuyorum ” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:


Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ayak mantarı kredi hesaplama