15 Temmuz Anma Etkinlikleri Mehteran Eşliğinde Kutlandı

15 Temmuz Anma Etkinlikleri Mehteran Eşliğinde Kutlandı

15 Temmuz anma etkinlikleri yurdun her köşesinde olduğu gibi İznik’te de coşkulu bir şekilde kutlandı. Kutlamalara katılanlar İznik Belediyesi Mehteran takımının gösterisi ile coşkulu anlar yaşadı.

15 Temmuz kutlamalarına İznik Kaymakam V.Suat Seyitoğlu, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Cumhuriyet Savcısı Sertaç Bozkurt, Ak Parti İznik İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek, Binbaşı Fırat Toprak, Emniyet Müdürü Bedri Yaman, Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Semerci ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları ile oda ve siyasi parti temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, çok sayıda İznikli vatandaşlar katıldı.

Etkinlik Eşrefzade Camii İmam Hatibi Recep Topçuoğlu, Osman Bostancı ve Cumali Baktemur tarafından okunan Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlarken, İznik Müftü Vekili Faruk Davarcı tarafından hatim duası gerçekleştirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İznik Belediyesi Mehter Takımı verdiği muhteşem konser ile alanda bulunan kalabalığı coşturdu.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın gerçekleştirdiği konuşmasında “Tankın, tüfeğin, uçağın karşısında sadece ve sadece imanı ile inancı ile yüreğiyle dikilen 15 Temmuz Darbe girişimini bozguna uğratan, günlerce sokakları, meydanları boş bırakmayan, istiklaline ve istikbaline sahip çıkma konusunda kararlılığını ortaya koyan tüm yurttaşlarımızı saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. Medeniyetlerin başkenti İznik’ten “ Gün İradeye Sahip Çıkma Günüdür”  diyerek, meydanları boş bırakmayan terör örgütü hainlerini hezimete uğratan tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Yarılarımıza, kahraman gazilerimize acil şifalar diliyorum. 15 Temmuz gecesi cesaretleriyle, kararlı ve dik duruşları ile tarih yazan şehitlerimiz ve gazilerimizin kalplerimizdeki mümtaz yerleri daima muhafaza edilecektir. Artık her yıl 15 Temmuz  Şehitlerimizi Anma Günü’nde kendilerini hasseten  yad edecek, hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız.

15 Temmuz, biz olduğumuzun , yürek yüreğe olduğumuzun, omuz omuza verdiğimizin, millet olduğumuzun, Anadolu olduğumuzun ilanıdır. 15 Temmuz , bir meydan okumadır. Vatan kavramının 21.yüzyıla taşınan anlamıdır. İhanet damarına indirilen en büyük darbedir.15 Temmuz, artık geri dönmeyeceğimizi gerekirse binlerce şehit verip , yolumuza devam edeceğimizin dünyaya duyurulmasıdır.

15 Temmuz ülkesini satanlara, milletini satanlara Çanakkale değerlerini satanlara, tarihini ve onurunu satanlara Çanakkale ruhu ile cemaat adı altındaki terör örgütünün – bu ülke hakkında kötü niyetleri olanların tarihe gömüldüğü gündür. Sözlerime son verirken 15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, Gazilerimize şifalar diliyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun, Allah yolumuzu bahtımızı açık etsin”dedi.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ndeki konuşması İznik Milli İrade Meydanı’nda canlı olarak izlenmesi ardından saat 00.13’te ülke genelinde 90 bin camiden yükselen Sela seslerinin ardından Demokrasi Nöbetleri sabah ezanlarına kadar devam etti.
İznik Milli İrade Meydanı’ndaki Demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara kurumlar ve esnaflar tarafından ikramlarda bulunuldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:


Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ayak mantarı kredi hesaplama