“İznik’i Sizlere, Sizleri de Allah’a Emanet Ediyorum”

“İznik’i Sizlere, Sizleri de Allah’a Emanet Ediyorum”

Bayburt Valisi olarak atanan İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, yaptığı iki yıllık görev süresi ardından İlçe kaymakamlık binası önünde yapılan tören ile Bayburt’a uğurlandı.

Geçtiğimiz günlerde İznik Belediyesi Eko Turizm Tesislerinde onuruna düzenlenen veda yemeğinde birlikte görev yaptığı protokol üyeleri, muhtarlar ve çeşitli kurum ve kuruluş yetkilileri ile bir araya gelen kaymakam Pehlivan yaptığı duygusal konuşması ile dikkat çekmişti.

Görev yaptığı süre içinde İznik’te yediden yetmişe herkesin sevgi ve saygısını kazanan Kaymakam Pehlivan, İznik’te pek çok ilke imza atmış, tayini dolayısı ile de İznik’e farklı bir ilk yaşatmıştır.
İdari olarak 2. bölge olarak bilinen ilçelerden biri olan İznik’ten bir vali atanması yine bir ilktir. Bu güne değin 2. bölge olarak bilinen lçelerden vali atanmasının olmaması, Ali Hamza Pehlivan’ın İznik’te gösterdiği başarılı performansın sadece ilçeden değil atamalarda imzası bulunan başta  Cumhurbaşkanı, Başbakan, İçişleri Bakanlığı ve Bakanlar tarafından da takdir aldığının bir göstergesidir.

“DUDAKTAN DEĞİL, YÜREKTEN KONUŞABİLMEK”

Sabah saatlerinde ilçe kaymakamlık binası önünde yapılan veda töreninde konuşan Ali Hamza Pehlivan, “Asıl olanın dudaktan değil, yürekten konuşmak olduğuna inanıyorum. Ben ve çalışma arkadaşlarım, İzniklilerle bu süre zarfında yüreğimizi paylaşmaya çalıştık. Bugün yüzlerce, binlerce İznikli gönül dostumun olmasından dolayı duyduğum memnuniyeti dile getirmek isterim. Güzel duygularını ifade eden meslektaşlarıma ve belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Ben geçtiğimiz Mayıs ayında meslekte 17. yılımı tamamladım. Bu 17 yıl içerisinde çok değişik il ve ilçelerde görev yapma şerefine nail oldum. Her durakta sizler gibi insanlarla, gönül dostlarıyla tanıştık. Aslında bizim sermayemizde bu oldu. Gönül heybemize sizler gibi değerli insanların sevgisini koyarak bir sonraki durağa doğru o heybeden güç alarak yol aldık. İznik’e çok güzel duygularla geldim. Çok şükür ki bu güzel duygular kat be kat arttı. Ve çok güzel duygularla da ayrılıyorum. İznik’i adeta kendi memleketim sayıyorum. Şu anda da memleketinden gurbete uğurlanıyormuş gibi hissediyorum. Yarın bir yerde İznik kelimesi geçtiğinde inanın yüreğimin bir köşesinde çok hoş duygular tezahür edecek ve varsa da elimizden gelen bir şey de onu yapma gayretinde olacağız.

Bizim gibi mütemadiyen yurdumuzun değişik yerlerinde görev yapanların ömür sermayesi aslında biriktirdiğimiz dostluk, kardeşlik bağlarından oluşmaktadır. Her bir görev yerimizde, Anadolumuzun vatanını ölümüne seven, cefakar, fedakar emektar insanlarını tanımak, duygu alışverişinde bulunmak bizleri manevi olarak beslemekte, bir sonraki adım için güç vermektedir.

İznik gibi güzel bir diyara gelmiş olmaktan, dört büyük imparatorluğa başkentlik yapmış kadim başkent, ulema yuvası, tarihin altın şehri İznik’e ve İlçemizin vatanperver, kadirşinaz insanlarına hizmet etmiş olmaktan onur duyduğumu, bundan böyle İznik’in önceki çalıştığım İl ve İlçeler gibi şahsım ve ailem için müstesna bir değer olarak hayatımızda hep var olacağını belirtmek isterim.

2 yıl bakıldığı zaman kısa bir süre gibi gözükse de dolu dolu geçirdiğimi düşünüyorum. Merkezinden tüm mahallelerine kadar. Huzurlu, güzel İznik ilçemizin, daha da huzurlu, birlik ve beraberliğinin daha da pekişmesine, daha gelişmesine katkımız olduysa gerçekten mutlu olurum. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki hem gittiğimiz yerin kapısı hem de evimizin kapısı sonuna kadar açıktır. Karşılıklı hakkımız hukukumuz olmuştur. Benden yana hepsi helal olsun. Lütfen sizlerde haklarınızı helal ediniz. Sağ olun, var olun. İznik’i sizlere, sizleri de Allah’a emanet ediyorum. Allah’a emanet olun” dedi.

Konuşmalar ardından katılımcılar ile tek tek vedalaşan Kaymakam Pehlivan, eşi ile birlikte yeni görev yeri Bayburt valiliğine uğurlandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:


Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ayak mantarı kredi hesaplama