Hastane Yönetimi Takdir Alırken Kadro Eksikliği Dikkat Çekiyor

Hastane Yönetimi Takdir Alırken Kadro Eksikliği Dikkat Çekiyor

İznik Devlet Hastanesi Başhekimi Aybars Alemdaroğlu ve yönetiminin etkin ve özverili çalışmaları sayesinde İznik Devlet Hastanesi takdir toplarken, hastanedeki tek sıkıntının kadro eksikliği olduğu görülüyor. Geçtiğimiz yıllarda hizmete giren İznik Devlet Hastanesinde kısa zamanda palyatif bakım ünitesi, yoğun bakım ünitesi, fizik tedavi ünitesi ve son olarak da Tomografi cihazı alındı.

Hastanenin eksiklerinin kısa zamanda tamamlanmasında hastane yönetiminin siyasiler ve bürokratlar ile uyumlu çalışması etkili olurken her hastanede olmayan özellikle palyatif bakım ünitesinden İznikliler çok memnun. Bu ünite sayesinde evde bakımı zor olan hastalar bu bölümde rahatça ve daha konforlu bir şekilde tedavi ediliyor.

İznik Devlet Hastanesinin eksi ve artılarına baktığımızda 21 uzman kadrosu bulunan hastanede şu an 14 uzman doktor görev yaparken 7 branşta eksik kadro bulunuyor.  Vatandaşlar eksik kadrolar yanında sık sık değişen doktor kadrosundan da özellikle şikayetçi olduklarını belirtiyorlar.

Branş doktoru eksikliğinden dolayı Palyatif merkezin sorumlu hekimliğini bizzat İznik Devlet Hastanesi Başhekimi Aybars Alemdaroğlu’nun yürüttüğü devlet hastanesinde şu ana kadar 600 tomografi çekilirken, 250 hastaya da kemik yoğunluğu ölçümü yapıldı. Fizik tedavi servisinde 30 hasta yatarak, 40 hasta ise ayaktan tedavi alıyor. Diyaliz ünitesi haftada 3 gün hizmet verirken, son bir haftadır cumartesi dahil haftanın 6 günü hizmet vermeye başladı.

Kalite standartlarının gitgide yükseldiği görülen İznik Devlet Hastanesinin durumu hakkında görüş bildirenlerde oldu.
Bunlardan en önemli isim ise Hüseyin Yıldızer oldu. Yıldızer, “İznik Devlet Hastanesi yöneticilerini öncelikle hizmetlerinden dolayı kutluyorum. Hastamı götürdüğümde gösterilen ilgi ve alaka beni ziyadesiyle memnun etti. Bunun tüm hastalara yapıldığını gördüm. Hatta yanımda 95 yaşında göz rahatsızlığı olan bir vatandaşımızla başhekimin ilgilenişine şahit oldum. Bir ara bana hastaneyi de gezdirdi. Burasını devlet hastanesi değil sanki özel bir hastane gibi gördüm. Hastene yöneticilerine çalışmalarından dolayı kutluyorum” dedi.

Mehmet Kağan Usta ise hastane hakkındaki görüşlerini, “Özellikle Bursa’da her hastanede bulunmayan Palyatif merkezindeki bakıma muhtaç yaşlı hastalarla sürekli alakadar olunuşu bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Hastanedeki hizmetlerden hastalar çok memnun. Yöneticilerimize başarılarının devamını diliyorum” diye ifade etti.

İznik’te büyük baş hayvan yetiştiriciliği yapan Fatih Sardoğan ise “İznik Devle Hastanesinde güzel şeyler oluyor buna bizzat şahit oldum. Hastanenin bu duruma gelmesinde başta başhekim ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. Hasta yakınlarımıza ilgi ve alaka çok iyi. Güler yüzlü personeli var. Herkese çok yardımcı oluyorlar. Hastane başhekimini ne zaman arasak kendisine ulaşabiliyoruz. Kimi zaman eve kadar gelip hastamızla yakında ilgilendi. Kendisine teşekkür borçluyuz” dedi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sosyal Medyada Paylaşın: