Fotoğraf sergisi açılışında kurdele yerine film kestiler

Fotoğraf sergisi açılışında kurdele yerine film kestiler

2000 yıllık tarihi Lefke Kapı, restorasyonu ardından bir ilk olarak fotoğraf sergisine ev sahipliği yaptı. Serginin açılışı kurdele yerine film kesilerek yapıldı.

Geçtiğimiz aylarda tamamlanan restorasyonu ardından İznik’in en önemli tarihi kapılarından olan Lefke Kapı açılan fotoğraf sergisine ev sahipliği yaptı. İznik Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen Fotoğrafçılık kurslarına katılan kursiyerlerin birbirinden güzel 110 fotoğrafının yanısıra yine Halk Eğitim merkezi bünyesinde Kılıçarslan Ortaokulunda açılan Gitar kursu öğrencilerinin sundukları müzik dinletisiyle renk kattığı sergide kursiyerlere, kurs bitirme sertifikaları da verildi.

İlçe kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, İlçe milli eğitim müdürü Mevlüt Semerci, Halk Eğitim merkezi Müdürü İsmail Ablak, Bursa Büyükşehir belediyesi İznik koordinatörü Serkan Acar, CHP ilçe başkanı Ayan Özer, Fotoğraf Sanatçısı Metin Emre ve çeşitli kurum-kuruluş yetkilisinin katıldığı sergi açılışında ise yine bir ilk yaşandı. Sergi açılışı kurdela yerine film kesilerek yapıldı.

Açılışta konuşan ilçe kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Fotoğraf Sanatçısı Metin Emre‘ye böyle bir serginin oluşmasında yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ederken, ” Kültürel etkinlikler bir toplumun gelişmesinde önemli bir yer tutmaktadır. Bu tarz tarihi mekanlarda yapılan etkinlikler ise İznik’i bir adım daha ileriye taşıyacaktır. Halk Eğitim Müdürlüğümüze, Kursiyerlerimize, katkı ve katılım sağlayan bütün kişi ve kurumlara teşekkür ediyor, tarihi mekanlarımızda bu ve benzeri sanatsal faaliyetlerin artarak devamını diliyorum.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:


Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ayak mantarı kredi hesaplama