Ortak Akıl Toplantısı İznik’te Gerçekleştirildi

Ortak Akıl Toplantısı İznik’te Gerçekleştirildi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde Bursa ilindeki tüm oda ve borsaların katılımıyla düzenlenen “Ortak Akıl Toplantıları”nın 14’üncüsü İznik’te gerçekleştirildi.

İznik Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar yemeğine İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Meclis Başkanı Remzi Topuk, BTSO Yönetim Kurulu üyeleri  İTSO yönetim kurulu başkanı Mahmut Dede ile ilçe oda ve borsa başkanları katıldı.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, ilk ortak akıl toplantısını gerçekleştirdikleri İznik’te yine yoğun bir katılımla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederken, ortak akıl ve istişare kültürüyle hareket ettiklerini ve neredeyse her ay üst düzey bir toplantıya ev sahipliği yaptıklarını belirterek, ilçe oda ve borsaların da çalışmalarıyla bu toplantılara zenginlik kattığını dile getirdi.

BURSA BÜYÜRSE TÜRKİYE BÜYÜR

Toplantıda konuşan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, ilçe oda ve borsaların ahenk içinde çalıştıklarını belirterek, “Örnek birlikteliğimiz somut adımlarla taçlanıyor. Son dönemde iş dünyamızın beklentilerini karşılayan birçok yasal düzenlemenin altında Bursa’nın imzası var” dedi.

Bursa iş dünyasının sorunlarına birlikte çözüm arayan, hedeflerine ahenk içinde yürüyen örnek bir kent olduğunu dile getiren İbrahim Burkay, şöyle devam etti: “Birçok oda ve borsa tarafından model alınan bu birliktelik, Bursa’mızın sesinin Ankara’dan da güçlü bir şekilde duyulmasına imkan sağladı. Son dönemde yapılan yasal düzenlemeler ve uygulanan eylem planlarında Bursa’nın beklentileri ve hedeflerine dönük adımlar var. Ar-Ge ve tasarımı artırmaya dönük reform paketleri, perakende ticaret yasası, arabuluculuğun işçi – işveren uyuşmazlıklarında öncelikli ve zorunlu hale getirilmesiyle ilgili düzenlemeler ve meclis gündemine taşınan ‘Üretim Reform Paketi’, Bursa iş dünyasının katkılarıyla şekillendi. Tüm kesimler tarafından takdirle izlenen örnek buluşmalarımıza ve gerçekleştirdiğimiz çalışmalara katkılarınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Her zaman dediğimiz gibi Bursa büyürse Türkiye büyür ” dedi.

Ortak Akıl Toplantısı’na katılan İznik Belediye Başkanı Osman Sargın konuşmasında, “Birlikte hareket etmek, başarıyı da beraberinde getirir. Bu birliktelik, medeniyetlere başkentlik yapan İznik’e de Bursa’ya da büyük değer katacak. BTSO olarak İznik’in ihtiyaçları konusunda destek olacağınızdan kuşkumuz yok ” ifadelerini kullandı.

İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan ise “Akıllı insan aklını kullanır.Daha akıllı insan başkalarının da aklını kullanır” cümlesi ile başladığı konuşmasında ticaret ve sanayi odalarının çalışmalarının Türkiye’ye vizyon kattığını söyledi.

İznik TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Dede İznik’in değerlerinin geleceğe taşınması noktasında yapılması gereken çalışmalara değinirken, toplantıda söz alan diğer ilçe oda ve borsa başkanları da gündemlerindeki konuları paylaşma fırsatı buldu.

Gecede öne çıkan konular ise Orhangazi, Gemlik ve İznik turizminin bir bütün olarak ele alınıp birlikte hareket edilmesi ile Orhangazi Yeniköy Asil Çelik MYO’un bölge üniversitesine dönüştürülmesi  konusunda çalışmaların başlatılması oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:


Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ayak mantarı kredi hesaplama