Şehit aileleri ve gaziler iftar yemeğinde bir araya geldi

Şehit aileleri ve gaziler iftar yemeğinde bir araya geldi

İznik Kaymakamlığı ve İznik Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar yemeğinde Şehit aileleri ve Gaziler tüm ilçe protokolü ile bir araya geldi.

İznik Belediyesi İzzet Peşte Su Sporları Kamp ve Eğitim Merkezi’nde dün gece düzenlenen iftar yemeğine İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Osman Sargın, ilçe protokolü, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve Şehit Aileleri ile Gaziler katıldı.

 

Düzenlenen iftar yemeğinde konuşan İznik Belediye Başkanı Osman Sargın konuşmasında birlik beraberlik mesajı verirken, konuşmasına şunları söyledi: “Böylesine güzel bir ortamda, birlik ve beraberlik içerisinde iftar yapmamıza vesile olan Cenab-ı Hakk’a binlerce şükürler olsun. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın ve yurdumuzun bütünlüğüne göz diken düşmanlara Cenab-ı Hak fırsat vermesin. Şu mübarek günlerde Allah tutmuş olduğumuz oruçları, açtığımız iftarlarımızı, kalktığımız sahurları makbul eylesin inşallah.”

Pehlivan: “Sizlerle bir araya gelmek şeref vesilesidir”

Sargın’ın konuşmasından sonra söz alan İznik İlçe Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan ise, “Bugün Şehit aileleri ve gazilerimiz ile bir arada olmak için buradayız. Siz değerli Şehit aileleri ve Gazilerimiz ile bir araya gelmek bizler için her zaman bir gurur vesilesi, onur vesilesi, şeref vesilesidir. Sizlerle gurur duyuyoruz. Çünkü siz kınalı kuzularınızı, vatanın birliği, dirliği, geleceği ve bekası için feda ettiniz. O Şehitlerimiz ardına bakmadan yollara düştü, nöbetlerini icra etti ve şehit oldu, en yüksek mertebeye ulaştı. Biz şuan burada iftarımızı yaparken en uç noktalarında güvenlik güçlerimiz ve vatandaşlarımız ülkemizin güvenliği esenliği için nöbet tutmaya devam ediyor. Ben bu akşama iştiraklerinizden, Ramazan ayının en güzel feyiz ve bereket ayının en güzel anlarını bizlerle paylaştığınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu vesile ile tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize sağlık ve esenlikler diliyor, her birinize saygılarımı sunuyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:


Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ayak mantarı kredi hesaplama