15 Temmuzda Çağrı Bekledik

15 Temmuzda Çağrı Bekledik

İznik’te bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kültür, Sanat ve Çini Festivali’ne geçtiğimiz günlerde kardeş şehri ilan edilen Sırbistan’ın Tutin Şehri Belediye Başkanı Şemsudin Kuçeviç ve meclis üyeleri de katılarak destek verdi.

Belediye Başkanı Osman Sargın festivalin açılış töreninde Kardeş Şehir Sırbistan-Tutin Belediye Başkanı Şemsudin Kuçeviç’i ve meclis üyelerini sahneye davet ederek festivale teşrifleri ve desteklerinden dolayı teşekkür ederken kendisine İznik Çinisi takdim etti. Kardeş Şehir Belediye Başkanı Kuçeviç ise Başkan Sargın’a el dokuma halı hediye ederken “Yapmasını Türklerden öğrendiğimiz bu kilimler şu anda bizde hem ellerle hem gönüller ile birlikte yapılıyor. Ben de kızlarımızın hem elleri hem de gönülleriyle ördükleri bu kilimi başkanımıza sunmaktan son derece mutluyum.” dedi

KÜLTÜR VE SANATI TÜRKLERDEN ÖĞRENDİK

Sırbistan-Tutin Belediye Başkanı Şemsudin Kuçeviç tercümanı aracılığıyla yaptığı konuşmasında ” Türkler Balkanlara gelmeden önce insanlarımız hayvancılık ile uğraşıyordu. Kültür ve sanata ait hiçbir birikimimiz yoktu. Türkler balkanlara kültür ve sanatları ile birlikte geldiler ve bizlere öğrettiler. Bizler hiçbir zaman kendimizi Türkiye’den ayrı düşünmedik. Aramızdaki mesafelere rağmen bizim kalbimiz hep Türkiye’de Türk kardeşlerimiz ile oldu. Bizler 15 Temmuz’da buradaki Türk kardeşlerimiz kadar üzüldük. Ve her an bir çağrı bekledik. Eğer Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, biz Türk dostu ülke ve milletlere de bir çağrı yapmış olsaydı yüz binlerce vatandaşımızla anında desteğe gelmeye hazırdık. Ama biliyoruz ki Türkiye bunun üstesinden gelebilecek kabiliyete ve güçlü liderlere sahip. Ben bu duygu ve düşünceler ile sayın Başkanımıza ve ekibine misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyor, en kısa sürede kendilerini Tutin’de ağırlamaktan memnuniyet duyacağımızı belirtiyorum. ” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:


Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ayak mantarı kredi hesaplama