İznik Ovasına Tarım Timi Takviyesi

İznik Ovasına Tarım Timi Takviyesi

İznik Kaymakamlığı bünyesinde Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İznik İlçe gıda ve hayvancılık müdürülüğü ve Marmarabirlik’in desteği ile İznik ovasında gönüllü tarım timi uygulaması start alıyor.

İznikli çiftçilerin bilinçli ve doğru zamanda ilaçlama yapmasına yönelik uygulamaya konulan “Gönüllü Tarım Timi” uygulaması ile foremon izleme tuzakları ve erken uyarı istasyonlarının takibi yapılacak.

İlçe gıda ve hayvancılık müdürü Levent Kurtaraner ve Ziraat Yüksek Mühendisi Lütfi Akbaş ile bir araya gelen İlçe Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, çalışmalar ile ilgili olarak bilgi alırken yaptığı açıklamada, ” Tüm ovanın ilçenin kısıtlı personeli ile kontrol altına alınması mümkün olamayacağı için çiftçilerimizin yardımına baş vurduk. Arazilere yerleştirilmiş tuzaklara yakın bölgedeki gönüllü 15 vatandaşımızı eğitime alarak seminer verdik. Konu hakkında bilgilendirdik. Bu sayede anlık olarak ovadaki zararlı haşerenin takibi ve eş zamanlı olarak da ilaçlama zamanını belirleme imkanını yakalama arzusundayız. Bu uygulama ile çiftçinin birim alan başına yaptığı zirai mücadele maliyetini düşürmek ve birim alanda ürün miktarının yükseltilmesi hedefliyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:


Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ayak mantarı kredi hesaplama