Marmarabirlik İznik Kooperatifi depolarını yeniliyor

Marmarabirlik İznik Kooperatifi depolarını yeniliyor

İznik Kooperatifi’ndeki eski beton havuzların yerine modern ve hijyenik CTP havuzlar yapılacak. 12 Mayıs’ta gerçekleşecek ihalenin ardından eski havuzlar yıkılarak toplam 3 bin 300 ton kapasiteli 415 havuz yenilenmiş olarak hizmete açılacak.

Marmarabirlik’e bağlı SS 699 Sayılı İznik Zeytin Tarım Satış Kooperatifi, 1980’li yıllarda yapılmış ve kullanım ömrünü yitirmiş eski ürün havuzlarının yerine modern CTP havuzlara kavuşacak.

İznik Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Sürücü, 2013 yılında yaklaşık 2 bin ton kapasiteli yeni depo, idari bina ve depolardaki modernizasyonla başlayan inşaat çalışmalarına devam edildiğini belirterek, “Kooperatifimizin 5 ve 6 nolu depolarında modernizasyon, tamir ve tadilat yapılacak. Eski beton havuzlar yıkılarak yerine 415 adet CTP havuz yapılacak. Hepimizin bildiği gibi zeytinde en önemli konu stok maliyetidir. Son yıllarda Marmarabirlik‘in merkezinde ve tüm kooperatiflerde yapmış olduğu CTP havuzlar, ürünün erken olgunlaşmasını sağlayarak stok maliyetini azaltmaktadır. Yapılacak çalışmalar, CTP havuzların yanı sıra, zemin iyileştirmeleri, tamir ve tadilatı da kapsayacak olup, depolarımızın modernizasyonu yaklaşık olarak 5 milyon TL bütçe ile gerçekleştirilecektir” dedi.

KAMPANYAYA YETİŞTİRMEYİ AMAÇLIYORUZ

Sürücü, 12 Mayıs’ta ihalesi gerçekleştirilecek inşaat çalışmalarının tamamlanmasıyla yeni depoları kampanya dönemine yetiştirmeyi amaçladıklarını vurgulayarak, böylece kullanım ömrü sona eren depoların Marmarabirlik’e kazandırılacağını söyledi.

Yapılan yatırımların ortaklara daha fazla kazanç sağlamak amacıyla gerçekleştirildiğini kaydeden Sürücü, “Marmarabirlik’i gelecek nesillere miras bırakacak olmanın sorumluluğuyla çalışıyor, kooperatifimizin ve ortaklarımızın geleceğini düşünüyoruz. Ortaklarımızdan da aynı hassasiyeti göstererek, kooperatiflerine sahip çıkmalarını bekliyoruz. Yenilenen depolarımızın şimdiden tüm ortaklarımız için hayırlı olmasını dilerim. Aynı zamanda önümüzdeki günler içerisinde ilçemizin geleceğinin projesi olan soğuk hava deposu ve sebze meyve paketleme tesisimizin ihalesi de yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:


Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ayak mantarı kredi hesaplama