İznik’in çehresi değişiyor

İznik’in çehresi değişiyor

Geçtiğimiz günlerde İznik Kaymakamlığı, İznik Belediyesi, muhtarlar ve kamu kurumlarının da destek verdiği  “Güzel Evim, Düzenli İşyerim, Temiz Sokağım” projesi kapsamında ilçedeki boyasız evlere yönelik temizlik projesi start adı.

Boya firmalarının destek verdiği proje kapsamında ilçenin İznik Müzesi bölgesinde yer alan Yeşil Cami Mahallesi İbrahim Paşa Sokaktaki evlerin dış yüzlerinde boyama çalışmaları başladı. Çalışmaları yerinde inceleyerek boyama işlerine destek veren Kaymakam Ali Hamza Pehlivan ve başkan Osman Sargın, tüm vatandaşların bu projeye destek vermesini istedi.

REKLAMINIZI TARİHİ DOKU İLE BİRLİKTE YAPIN

Başlatılan kampanya ile ilgili olarak İznikli vatandaşlar kadar boya firmalarına da çağrıda bulunan Başkan Sargın, ” Gelin Osmanlı, Bizans, Selçuklu kenti İznik’i birlikte güzelleştirelim” dedi.

Başkan Sargın,” Bu projeye destek veren boya firmaları ile anlaşma yaparak, her bir boya firmasına bir sokak tahsis edeceğiz. Sokak boyunca boyanan evlerin yanında destek veren Boya firmasının isimlerini de sokak başlarna asacağız. tarihi bir çok ilçede bunun örnekleri mevcut.Bir çok firmanın buprojeye destek vereceğine inanıyorum dedi.

Kaymakam Ali Hamza Pehlivan ise ” İznik’te yaşayan, faaliyet gösteren hemşerilerimizin, esnaflarımızın, ticaret erbablarının bu duyarlılığa ortak olması gayesiyle başlattığımız bu proje Altın Şehir olarak nitelendirilen ilçemizin bugün ve yarında bu ünvanla anılması konusunda önemli bir çalışma. Aslan yattığı yerden belli olur anlayışı çerçevesinde okullarımız aracılığıyla öğrencilerimizin, gençlerimizin ve bu konuda kendi alanında faaliyet gösteren kurumların  bizzat içerisinde olması, vatandaşlarımızın da kendi sokaklarında bu kampanyaya destek vereceğine inanıyorum” dedi.

Yeşil cami mahallesinde start alan proje M.K.paşa mahallesi ve Göl sahil caddesindeki sokaklarda devam edecek.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:


Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ayak mantarı kredi hesaplama