Kan Bağışı Kampanyasına Katılım Yoğun Oldu

Kan Bağışı Kampanyasına Katılım Yoğun Oldu

Türk Kızılay Derneği İznik Şube Başkanlığı ile İznik Anadolu Lisesi Müdürlüğünün eğitim, kazanım ve yardım faaliyetlerinin yürütülmesi ile ilgili imzalanan protokol çerçevesinde Kan bağışı ve Kök Hücre bağışı kampanyasına katılım yoğun oldu.

Kampanya ya İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Osman Sargın, garnizon komutanı Binb. Fırat Toprak, Kızılay Güney Marmara Bölge Müdürü Nihat Çakır, Bursa Büyükşehir Belediyesi İznik Koordinatörü Serkan Acar, Emniyet Müdürü Bedri Yaman, İznik Anadolu Lisesi Müdürü İlhami Bıçak, Kızılay İznik Şube Başkanı Mustafa Aydın ile kampanya gönüllüleri İznik Anadolu Lisesi öğrencileri katıldı.

Kampanya ile ilgili konuşan İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, “Gönüllü olmak, bilinçli olmak ve devamlılığı sağlamak. Bu üç kelime çok önemli.  Kızılay öncülüğünde Sağlık Bakanlığımızın denetiminde İznik’te gönüllü, bilinçli ve devamlı bir kampanya yürütülmesinden ziyadesi ile mutluyuz. Kampanya çerçevesinde İznik Anadolu Lisesi öğrencilerimiz ilçenin dört bir yanına dağılarak kan ve kök hücre bağışının önemini İzniklilere anlatacaklar. Kendilerine kolaylıklar diliyorum.” dedi.

İznik, Kızılay İçin Her zaman İlkleri Yaşıyor

Kızılay İznik İlçe Başkanı Mustafa Aydın ise konuşmasında “Anadolu Lisesi Müdürümüz İlhami Hocamız ile çıktığımızda bu yolda İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızın destekleri yadsınamaz. Öğrencilerimiz şimdi İznik’e dağılarak yardım etmenin önemini vatandaşlara anlatacaklar. Böyle bir uygulamayı Bursa bölgesinde ilk defa İznik’te gerçekleştiriyoruz. İnşallah gerçekleşecek bu kampanya Bursa da bir ilk olarak bağışlar ile bir rekora imza atmayı hedefliyoruz. 300’e yakın gönüllü öğrencilerimiz ile 18-65 yaş arası her bireyin bu kampanya ya katılmasını bekliyoruz. Şunu unutmayalım Kan, kaynağı insan olan ve yapılamayan tek ilaçtır” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:


Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ayak mantarı kredi hesaplama