İznikli bayanlar meditasyonla rahatlıyor

İznikli bayanlar meditasyonla rahatlıyor

İznik tarihi dokusu yanında doğal zenginlikleri ile de her geçen gün gündemde yer buluyor. İznikli bayanlar İznik belediyesi Bungalov evlerinde nefes terapisi ve meditasyon ile rahatlamayı keşfetti.

Yaklaşık 500 metre rakımı ile doğal bir oksijen deposu olarak bilinen İznik’teki Bungalov evlerde yapılan Nefes Terapisi ve Meditasyon seansları İznikli bayanlar tarafından beğeni topluyor. Çoğunluğu BUSMEK öğrencileri olmak üzere toplumun her kesimindeki çeşitli yaş grubundaki bayanlar Nefes Terapisi ve Meditasyon turları ile bir yandan gündelik streslerinden kurtulup doğru nefes alma konusunda bilgilenirken, diğer bir yandan çeşitli aktiviteler sayesinde neşeli saatler geçiriyor.

BUSMEK öğretmenlerinden Yoga eğitmeni Semra Şen tarafından verilen meditasyon turlarında bu kez yaklaşık 30 İznikli bayan sabah erken saatlerde Bungalov sosyal tesislerinde bir araya gelerek doğal ürünlerden hazırlanan kahvaltı ardından gün boyu süren meditasyon etkinliği gerçekleştirdiler.

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN DOĞRU NEFES

Yoga eğitmeni Semra Şen etkinlik ile ilgili olarak, “Nefes alıp verme fiili sürekli ve fazladan bir çaba göstermeksizin yapılan bir eylemdir. Toplumumuzun bu konuda birçok eksik bilgisi mevcut. Sağlık yaşamın en önemli konularından biri, doğru ve sağlıklı nefes almayı bilmektir. Bu konudaki eksiklikten yola çıkarak, doğal oksijen deposu bu tesiste böyle bir etkinliği düzenledik.” dedi.

HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERİYORUZ

İznik belediyesi bünyesinde inşa edilen Bungalov tesislerindeki etkinliğe katılan İznik Belediye başkanı Osman Sargın, ” Bursa Büyükşehir belediyesi BUSMEK bünyesinde oluşturulan spor gruplarının değişik bir etkinliği için buradayız. Bundan böyle İznik sadece tarihi yapısı ile değil, insanlarımızın sağlıklı yaşamalarında da söz sahibi olacak. İznik’e gelen ziyaretçilerimiz tarihi ve kültürel değerleri tanıma fırsatı bulurken bir yandan da sağlıklı bir yaşam yolunda adım atabilecekler” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:


Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ayak mantarı kredi hesaplama