Kan vererek doğaya katkı sağladılar

Kan vererek doğaya katkı sağladılar

Türk Kızılayı’nın Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Orman Bölge Müdürlüğü ile ortaklaşa yürüttükleri “Bir Kan Bir Fidan” projesi etkinliği İznik’te gerçekleşti.

Koordinasyonu Türk Kızılayı tarafından yapılan Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Bursa Orman Bölge Müdürlüğü‘nün de proje ortağı olduğu “Bir Kan Bir Fidan” projesi İznik’te hayat buldu. “Kanımız fidana, fidanlar ağaca” sloganı ile yürütülen “Bir Kan Bir Fidan” projesi kapsamından bugün Kızılay’ın kan toplama aracı İznik’e geldi. İznikli vatandaşların büyük ilgi gösterdiği projeye İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan ve İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’da kampanyaya destek verdiler.

BİR GÜNDE REKOR BAĞIŞ

İznik kızılay derneği başkanı Mustafa Aydın, kampanya çerçevesinde kaymakam Ali Hamza Pehlivan‘a kan bağışı dolayısı ile bir fidan ikram ederken konu ile ilgili olarak, “Üç gün sürecek bu kan bağışı kampanyasında bu gün İznik olarak Bursa bölgesinde bir günde 105 ünite kan toplayarak bir rekora imza attık. Vatandaşlarımıza sağ duyulu yaklaşımları dolayısı ile çok teşekkür ederiz.” dedi.
Kan bağışı etkinliğinde ayrıca 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan Orman Haftası dolayısıyla İznik Orman İşletme Şefliği tarafından da vatandaşlara ücretsiz fidan dağıtımı yapılarak kampanya ya destek verildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:


Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ayak mantarı kredi hesaplama