İznik Ultra Maratonda 130km Yarışı Tamamlandı

İznik Ultra Maratonda 130km Yarışı Tamamlandı

Bursa Valiliği, İznik ve Orhangazi belediyelerinin desteğiyle Asics sponsorluğunda Macera Akademisi/Macera RaceSetter tarafından düzenlenen İznik Ultra Maratonu’nun ikinci gününde en zorlu etaplardan olan 130km. yarışı geçildi.

Bu yıl 3. düzenlenen İznik Ultra Maratonu’na 25 ülkeden 100’e yakın atlet katıldı. 3 gün sürecek olan yarışların tüm etaplarında koşacak kişi sayısı 1000’e ulaşması bekleniyor.

 İznik Ultra, 3. yılında alanında dünyanın sayılı organizasyonları arasına girerken, 65 kişinin başvurduğu fakat 51 kişinin katuıldığı 130 kilometrelik ultra maraton yarışında 12 saat 54 dakika ile İngiliz atlet Marcus Scotney birincilik ipini göğüsledi. Scotney'in , bu derece ile parkur rekorunu 1 saat iyileştirdiği ifade edildi.

50 sporcunun start aldığı yarışta birinciliği İngiliz Marcus Scotney 12 saat 54 dakika alırken, ikinciliği 13 saat 11 dakika ile geçen senenin İznik Ultra Maraton birincisi Türk sporcu Mahmut Yavuz, üçüncülüğü ise 13 saat 53 dakika ile Makedon sporcu Zhikica Ivanovski aldı.

Dereceye girenlere madalyalarını Bursa Vali Yardımcısı Samet Ercoşkun ve İznik Belediye Başkanı Osman Sargın verdi.

Kilosunca İznik Zeytini

130km. yarışını 12 saat 54 dakika ile birinciliği göğüsleyen İngiliz atlet Marcus Scotney'in madalyasını belediye başkanı Osman Sargın'ın elinden alırken çok yorgun olduğu görüldü. Daha sonra tartı aletinin üzerine çıkan Marcus Scotney'in 58 kilo 250 gram geldiği görüldü.

İznik Belediye Belediye başkanı Osman Sargın Scotney'e  kilosunca kazandığı zeytinden ikram ederken, basın mensuplarına da zeytin ikram etmeyi ihmal etmedi.

Zeytin İkramı ardından Bursa Vali Yardımcısı Samet Ercoşkun ve İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, dereceye giren maratoncularla hatıra fotoğrafı çektirdi. 

İznik Kaymakanı Karameşe'de Yarıştı

130 km.lik zorlu yarışta İznik Kaymakamı Hüseyin Karameşe'de yerini aldı. İznik esnaf ve sanatkarlar odası başkanı Kadir Akçaalan ile birlikte zorlu parkurda ter atan Kaymakam Karameşe'ye  güzergah boyunca vatandaşlardan yoğun ilgi görürken kendisine Drazali köyünce yeni doğmuş yavru bir keçi hediye edildi.
Vatandaşların yarışa katılan sporculara gösterdikleri yakın ilgi, sporcuların sosyal medya ile paylaşımları sayesinde an be an izlendi. 

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sosyal Medyada Paylaşın: