Başarılı Öğrenciler Ödüllendirildi

Başarılı Öğrenciler Ödüllendirildi

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan bir etkinlik ile 2019 yılı Liselere geçiş sınavlarında 450-500 arası puan alan öğrenciler aileleri ile birlikte Milli Eğitim Müdürlüğünde ağırlandı.

İlçe Kaymakamı Bülent Bayraktar’ın da katıldığı etkinlikte öğrenciler, aileleri ile birlikte mutlu anlara eşlik ettiler. İlçe Kaymakamı Bülent Bayraktar her bir öğrenci ile teke tek görüşerek gelecekteki eğitim yaşamlarında neler düşündükleri konusunda hoş bir sohbet gerçekleştirdi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Asil, öğrenci ve ailelerine hitaben yaptığı konuşmasında, “ 2019 yılı itibari ile Liselere geçiş sınavında 318 öğrencimiz sınavlara girdi. Nitelikli okullar dediğimiz yani sınav puanı ile öğrenci alan okullarda başarımızın gerçekleştirdiğimiz ekip çalışması sonucunda arttığını gördük. Amacımız bu başarı yüzdesini daha da yükseğe çıkarabilmek. Bu sınavda 400 ve üzeri puan alan öğrencimizin sayısı 52 dir. 450-500 arası puan yani %5’lik dilimde puan alan öğrenci sayımız ise 15 dir. Kendilerini ve onları yetiştiren ailelerine teşekkür ediyorum.
Bizler Milli Eğitim Camiası olarak bu çalışmaları yaparken velilerimiz, ilçe esnafımız ve halkımız ile birlikte hareket ediyoruz. Her biri ile görüş alışverişinde bulunmak bizim tek başarı kaynağımız. Bu ekip ruhu ile İznik’teki başarı yüzdemizi çok daha yükseklere çıkaracağımızdan eminiz. Bu gün burada ilçe esnaflarımızdan Ramazan Evin bey, başarılı öğrencilerimizi ödüllendirme konusunda bizlere sponsorluk desteği sağladı. Kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum. Halkımızın destek ve görüşlerine her zaman önem verdik. Bu destekleri devam ettiği sürece öğrencilerimizin başarı grafiğinin çok daha yükseklere çıkacağından eminiz.” Diye konuştu.

Konuşmalar ardından Selçuk Ortaokulundan Ece Şener (489,39), Boyalıca Ortaokulundan Deniz Kanlı (487,97), Alpaslan Ortaokulundan Nehir Yetim (477,12), Irmak Tufan, Ahmet Çağrı Özkan, Hatice Kübra Çetin, Tamer Arda, Muhammet Emin Aksoy, Şahinde Akın, Eray Asa, Sedef Aydos, Gökdeniz Arslan, Senagül Aydoğan, Nurefşan Dönmez ve Resul Sargın’a başarı ödülleri ilçe Kaymakamı Bülent Bayraktar tarafından verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır