Ak Partide Sisler Dağılmaya Başlarken İlçe Yönetimlerinin Durumu da Netleşmeye Başladı

Ak Partide Sisler Dağılmaya Başlarken İlçe Yönetimlerinin Durumu da Netleşmeye Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın direktifleri doğrultusunda Ak parti ilçe yönetimlerinin akibetleri de netleşmeye başladı. Metal yorgunluğu görülen Bursa İl başkanı Cemalettin Torun’un istifasının ardından, yerine atanan sürpriz il başkanı Ayhan Salman, bugün genel merkezden gelen isimler ile bir araya gelerek il yönetim kadrosu için bir dizi görüşmelerde bulundu.
Bir yandan İl yönetim kadrosu oluşturulmaya çalışılırken diğer bir yandan Metal yorgunluğu görülen ilçe başkanlarıda belli oldu.

HANGİ İLÇELER DEVAM EDİYOR

17 ilçenin bulunduğu Bursa’da genel merkez tarafından belirlenen 7 ilçe başkanı ile yola devam kararı aldı. Kalan 10 ilçe ise tabiri caizse “Metal Yorgunu”. Bunlardan biri de İznik ilçe teşkilatı. Yani büyük bir ihtimal ile ilçe başkanlığına yeni bir atama yapılacak.
Peki bu günlere nasıl gelindi de İznik ilçe başkanlığında metal yorgunluğu görüldü ?
Kağıt üzerinde bakıldığında girilen seçimler ve sonuçlar itibari ile Ak Parti İznik ilçe başkanlığı referandum dahil başarılı bir grafik göstermiş görülebilir.

İlçe başkanlığına atanması ardından 6 seçim 2 darbe yaşayan ilçe başkanı T.Mahmut.Hersek ile neden devam kararı alınmadı sorusuna herkes farklı bir pencereden bakıp farklı cevap bulabilir.
Bu konu ince ayrıntı.
İlçe başkanlığı konusunda Ankara’ya giden biri Belediye Başkanı Osman Sargın’ın, diğeri Milletvekili İsmail Aydın’ın son bir listede farklı bir grubun verdiği üç liste söz konusu iken sürpriz bir aday açıklaması ortalığa yayıldı.

Siyaseti kısaca özetlemek istersek Konfüçyüs’un sözleri bize çok şeyler anlatır.
“Devlet gemiye, halk da suya benzer. Gemiyi taşıyan sudur,
ama gemiyi deviren de sudur.”
Sanıyorum pek çok siyasetçi “vatandaş odaklı” yüzyıllar önce söylenen bu kelimelerin farkında bile değil. Farkında olanlar ise zaten görevlerine devam ediyorlar.

Metal yorgunu görülmeyen Gürsu,Yenişehir, Orhangazi, Orhaneli, M.K.Paşa, Mudanya ve Keles ilçe başkanları son dakika değişikliği olmazsa görevlerine devam edecek. İznik’in de içinde bulunduğu diğer 10 ilçede ise ilçe başkanlığına büyük bir ihtimal ile ortada isimleri dolaşan bir çok kişi değilde sürpriz adaylar ile devam edilecek.

Siz siz olun resim arşivlerinizi bir gözden geçirin, kim var kim yok…
Ne olur ne olmaz, elinizin altında ilçe başkanı olarak atanan kişi ile birlikte fotoğrafınız olmasında fayda var.

An itibari ile durum bu.
Yarın nemi olacak?
Bekleyip göreceğiz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sosyal Medyada Paylaşın: