Skype Üzerinden Baş Sağlığı  Diledi

Skype Üzerinden Baş Sağlığı Diledi

Rusya'nın Soçi kentinden havalanan ve Karadeniz'de düşen Tu-154 uçağındaki hayatını kaybeden Aleksandrov Kızıl Ordu Korosu üyelerinin acısı İznik'te de yaşandı.
İznik Mehter Takımı kurucusu Kadir Akçaalan da "Onlar bizim kardeşimiz gibiydi" dedi.

Kazada hayatını kaybeden Kızıl Ordu Korosu Orkestra Şefi General Valeriy Halilov, İznik Belediyesi  Mehteran Takımı ile birlikte 29 ağustos 2014 yılında Moskova Spasskaya Kulesi 7. Uluslararası Askeri Müzik Festivalinde Kızıl Meydan'da konser vermişti. Kazanın ardından İznik Belediyesi Mehter Takımı Başkanı Kadir Akçaalan, dün davet edildiği Rus Devlet Televizyonuna canlı katılarak, taziyede bulundu.  

İZNİK MEHTERAN HÜZNE BOĞULDU

Rus Devlet Televizyonunda Skype üzerinden yayına katılan Akçaalan, taziye dileklerinde bulundu. Akçaalan, "Ekip olarak çok üzgünüz. 2014'te katıldığımız Spasskaya Kulesi festivalinde bize karşı çok misafirperverdiler. Büyük üzüntü duyduk. Şimdiye kadar Mehter Takımı olarak 7-8 ülkeye gittik, ancak en sıcak Rusya'da karşılandık. General Valeriy Halilov, alçak gönüllü ve değerli bir insandı. Türk dostuydu. Kendisiyle festivalde bir araya gelme fırsatım oldu. Hatta İznik çini tabak hediye etmiştik. Ve çini üzerine bir süre de sohbet etme şansım olmuştu. Türkiye'yi sevdiğini ve çok beğendiğini ifade etmişti. İyi dostluklar kurmuştuk fakat ne yazık ki elim bir kaza da kendisini yitirdik. Kazada başta kendisi olmak üzere tüm hayatını kaybedenlerin ruhları şad olsun" dedi.

General Valeriy Halilov'dan geriye başkan Kadir Akçaalan, ve mehteran ekibi üyeleri ile Kızıl Meydan'da çektirdiği fotoğraf karesi kaldı.      

Sosyal Medyada Paylaşın:


Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

iznik rehber gss borç sorgulama