Projelerin Konusu Çocuklar Oldu

Projelerin Konusu Çocuklar Oldu

Türkiye genelinde Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde, çocukların korunmasına yönelik denetim uygulaması kapsamında İznik Emniyet Müdürlüğü tarafından da İznik’te uygulama yapıldı.
81 ilde eş zamanlı olarak cafe, kahvehane, internet cafe gibi bir çok mekanda gerçekleştirilen uygulama ile çocukların etkilenebileceği her türlü zararlı faktörlerden uzak tutulması ve güvenli bir eğitim öğretim hayatı sürdürmelerinin sağlanması amaçlanıyor.

İznik Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Çocukların korunması” amaçlı bu uygulamada herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşılmamasına rağmen birkaç mekanda yetkililere konu ile ilgili olarak çeşitli ikazlarda bulunuldu.

ÇOCUK DEDEKTİFLER BİLGİLENDİRİLDİ

İznik İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Ekipleri ise, ilçede farklı bir projeye imza attı. Opet sponsorluğunda Türkiye genelinde uygulanan ‘trafik dedektifleri projesi’ kapsamında ekipler, camilerde yaz Kur’an kursuna katılan öğrencilere trafik eğitimi verdiler.

Trafik Dedektifleri Projesi kapsamında Camilerde Kur’an-ı Kerim eğitimi gören minik çocukları ziyaret eden ekipler, çocukları proje hakkında bilgilendirdiler.
Trafik Şubede görevli polis memuru Harun Vesek, “İznik Merkez ve mahalleri kapsamında şu ana kadar tam 750 Kur’an kursu öğrencisine trafik dersi verildi. Minik öğrencilere ayrıca boyama kitapları da dağıttık. Trafik kuralları hakkında daha çok bilgi sahibi olmalarını  ve bu konuda daha duyarlı hareket etmelerini arzuluyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:


Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

ayak mantarı sgk sorgulama