5.İznik Triatlonu 37 Derece Sıcakta Tamamlandı

5.İznik Triatlonu 37 Derece Sıcakta Tamamlandı

Ülkenin 5. büyük gölü İznik gölünde, Geleneksel 2017 İznik Triatlon yarışları tamamlandı. 5.si yapılan İznik Triatlon yarışlarına aşırı sıcaklar damga vurdu. Öğle saatlerinde 37 dereceyi bulan sıcaklar bilhassa genç sporculara zorlu saatler yaşattı.

Türkiye Triatlon Federasyonu tarafından düzenlenen İznik Belediyesi ve İznik Ticaret ve Sanayi odasının katkı sağladığı yarışlara ülke genelinden yaklaşık 380 sporcu katıldı. İznik Belediyesi İzzet Peşte Su Sporları Kamp ve Eğitim Merkezinde sabah saat 08.00’da başlayan Triatlon yarışları, sırasıyla yüzme, bisiklet ve koşu parkurlarıyla devam etti. Bu yıl ilk olarak gerçekleşen Halk Triatlonunda ise 16 sporcu ter döktü.

Yarışların startını İznik Kaymakam Vekili Suat Seyitoğlu ve İznik Belediye Başkanı Osman Sargın verirken yarışların ödül törenine Emniyet Müdürü Bedri Yaman, Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Semerci, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Coşkun, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı İsa Tamer Çelik, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Dede, Belediye Başkan Yardımcısı Necati Tosun, belediye meclis üyeleri ile çok sayıda sporsever katıldı.

Gerçekleşen yarışlarda;
2008-2009 doğumlu minik 1’ler  50mt. yüzme, 1.250mt. bisiklet, 300mt. koşu,
2006-2007 doğumlu minik 2’ler  100mt. yüzme, 2.500mt. bisiklet, 625mt. koşu,
2004–2005 doğumlu minik 3’ler 200mt. yüzme, 5.000mt. bisiklet, 1.250mt. koşu,
2002-2003 doğumlu yıldızlar  375mt. yüzme, 10.000mt. bisiklet, 2.500mt. koşu,
1998-2001 doğumlu gençler  750mt. yüzme, 20.000mt. bisiklet, 5.000mt. koşu,
1997 + elitler ise 750mt. yüzme, 20.000mt. bisiklet, 5.000 mt. koştular.
Gerçekleşen yarışlarda;

Genç Erkekler
1. Oktay Arkan-  İzmir Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü
2. Bertuğ Polatcı –  Antalya Triatlon Spor Kulübü
3.Enes Kızılcık – Balıkesir Belediye Spor Kulübü

Genç Bayanlar
1. Elif Polat- Gelibolu Spor Kulübü
2. Gözde Güvanbaş- Gelibolu Spor Kulübü
3. Merve Aybüke Şen – Sakarya Telekom Spor Kulübü

Elit Erkekler
1.Emirhan Altıntaş-Alanya Doğa Sporları Kulübü;
2.Caner Algün-Alsancak Su Sporları Kulübü
3.Bahadır Pırık-Ferdi

Elit Bayanlar
1.İpek Öztosun-Göztepe Spor Kulübü
2.Ece Bakıcı-Balıkesir Çelmak Spor Kulübü
3.Buse Aygün-Ferdi

Yıldız Erkekler
1.Kıvanç Şahinkaya-İzmir Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü
2.Mehmet Fatih Davran- Balıkesir Belediye Spor Kulübü
3.Bartu Ören – Balıkesir Yıldız Kulaçlar Spor Kulübü

Yıldız Bayanlar
1.Melike Yılmaz – Balıkesir Belediye Spor Kulübü
2.İpek Şar – Sakarya Telekom Spor Kulübü
3.Zeynep Uçarsoy – İzmir Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü

Minik M1 Erkek
1.Uzay Tenli – İzmir Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü
2.Doruk Topaloğlu – Balıkesir Yıldız Kulaçlar Spor Kulübü
3.Görkem Molla – Ferdi

Minik M1 Bayan
1.Damla İnce – Balıkesir Yıldız Kulaçlar Spor Kulübü
2.Sudem Tülümen – Gelibolu Spor Kulübü
3.Selen Bayrak – Ferdi

Minik M2 Erkek
1.Türker Kemal Kıyak – Balıkesir Yıldız Kulaçlar Spor Kulübü
2.Mehmet Aydın – Balıkesir Yıldız Kulaçlar Spor Kulübü
3.Türker Bahar – Bursa Modern Pentatlon Spor Kulübü

Minik M2 Bayan
1.Özümsu Aktan – Gelibolu Spor Kulübü
2.Helin Arıkan – Alsancak Su Sporları Kulübü
3.Cemre Civelek – Ferdi

Minik M3 Erkek
1.Emirhan Çakır – Balıkesir Belediye Spor Kulübü
2.Doğan Türeli – Antalya Triatlon Spor Kulübü
3.İbrahim Emir Karaca- Hira Spor

Minik M3 Bayan
1.Narin Yaren Çelik – Gelibolu Spor Kulübü
2.Yosun Tutum – Gelibolu Triatlon Spor Kulübü
3.Nevra Başak Saatli – Ferdi

İznik’ten Sabri Köse, Cüneyt Mutlu ve Emrah Sevincin yarıştığı Halk Triatlonunda ise; Yade Dündar, Kıvanç Ören, Halime Sauran, Ayşenur Acar, Sabri Köse ve Melek Nurşen kategorilerinde birinci oldular.

Sosyal Medyada Paylaşın:


Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

iznik rehber ayak mantarı gss borç sorgulama