Geleneksel İznik Ultra Maratonu için geri sayım başladı

Geleneksel İznik Ultra Maratonu için geri sayım başladı

Macera Akademisi-Race Setter tarafından, Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi,İznik Kaymakamlığı, Orhangazi Belediyesi ve İznik Belediyesi’nin desteğiyle bir festival havası yaşatan İznik Geleneksel Ultra Maraton hazırlıkları tamamlandı.

Ulusal ve uluslar arası bir çok sporcunun katıldığı her geçen gün adından söz ettiren  22-23 Nisan tarihlerinde İznik’te gerçekleştirilecek ultra maraton yarışları ile ilgili olarak İznik kaymakamı Ali Hamza Pehlivan başkanlığında ilçe Kaymakamlık salonunda yapılan bilgilendirme toplantısına Garnizon Komutanı Binb.Fırat Toprak, Emniyet müdürü Bedri Yaman, Belediye Başkan yardımcısı Necati Tosun ve yarışların koordinatörü Caner Odabaşoğlu katıldı.

Yarış güzergahlarındaki  güvenlik önlemleri ile görev yapacak personel ile birlikte bir çok konunun ele alındığı toplantı sonrasında açıklamada bulunan kaymakam Pehlivan, ” İznik turizmi konusunda yadsınamaz bir yere sahip olan ultra maraton yarışlarına İznik olarak hazırız. Geçtiğimiz yıllardan aldığımız tecrübeler ışığında katılımcılar ve yarış dolayısı ile ilçemize gelen ziyaretçilerimiz için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz.” dedi.

680 sporcunun kayıt yaptırdığı yarışlarda 20 ülkeden yaklaşık 24 yabancı sporcu katılırken her ilçede 70 kamu görevlisi yanında sportif alanda yaklaşık 120 kişilik görevli ve gönüllü görev yapacak.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:


Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

iznik rehber gss borç sorgulama