İznik devlet hastanesinde tomografi cihazı devreye girdi

İznik devlet hastanesinde tomografi cihazı devreye girdi

İznik Devlet Hastanesi her geçen gün bünyesine kattığı ölçüm ve tedavi cihazları ile kalite standartlarını yükselterek sağlık hizmet sunumlarını üst seviyelere çıkartıyor.

İznikli vatandaşlar hastahanenin yeni hizmet binasına taşınması ardından her geçen gün teknik donanım ve kaliteli bir sağlık hizmeti ile tanışıyorlar. Son olarak Bilgisayarlı Tomografi ve Kemik Dansitometri cihazlarının da kazandırılmasıyla röntgen bölümü, ileri düzey “Radyoloji Görüntüleme Merkezi” haline getirildi.

FİZİK TEDAVİ ÜNİTESİ BİRİNCİ KATA TAŞINDI

Özellikle yaşlı hastaların daha önce 5. katta bulunan Fizik Tedavi Ünitesine ulaşmada güçlükler yaşanması dolayısı ile ayaktan fizik tedavi gören hastalar içinse hastane giriş katında yeni fizik tedavi ünitesi devreye sokularak hizmet kalitesinin yükseltilmesi hedefleniyor.
Teknik donanımların hizmete girmesi dolayısı ile verilen mini kokteyle Ak Parti Bursa Milletvekilleri Bennur Karaburun, Hüseyin Şahin,İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Osman Sargın, Jandarma Komutanı Binb.Fırat Toprak,Emniyet Müdürü Bedri Yaman ve sivil toplum kuruluş yetkilileri katıldı.

Hizmete giren bölümler ile ilgili olarak açıklamada bulunan hastane baş hekimi Dr.Aybars Alemdaroğlu, ” 3 sene önce eski hastanede radyoloji görüntüleme yöntemi olarak sadece eski tip röntgen cihazı ve bir adet ultrason cihazı ile hizmet üretirken bu gün çok şükür ileri düzey “Radyoloji Görüntüleme Merkezi” olarak hizmet üretiyoruz. Bilgisayarlı tomografi, insan vücudunun iç organlarını X ışınları ve bilgisayar yardımıyla kesitler halinde görmemizi sağlayan bir cihaz olmakla birlikte akciğer, beyin, karın, kemikler, yumuşak doku gibi birçok vücut yapısının incelenmesi amacıyla kullanabiliyor. Vücutta tümör varlığı, büyüklüğü ve tam olarak yerleşim yeri tomografi sayesinde saplanabiliyor. Kemik dansitometresi ise, kemik mineral kaybını belirlemek amacıyla yapılan radyolojik bir inceleme olup, kemikteki kalsiyum kaybı ve yapısal değişiklikler hakkında ilgi veriyor. Bu sayede ilçemizde tomografi ve kemik dansitometri için hastalarımızın ilçe dışına sevk edilmesine son verilerek hastalarımın tanı ve tedavilerine gecikmeden burada başlanabilecektir.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:


Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

iznik rehber gss borç sorgulama