Arsız Baykuş İznik Meslek Yüksek Okulunu mesken edindi

Arsız Baykuş İznik Meslek Yüksek Okulunu mesken edindi

İznik Meslek Yüksek Okulunu kendine mesken edinen Ambar Baykuşu yeniden doğaya salındı. 38 santim boyunda olduğu belirlenen davetsiz misafirin sık sık okulu ziyaret etmesi vatandaşları gülümsetti.

Okulun hizmetli kadrosu tarafından “Arsız Baykuş” olarak adlandırılan Ambar Baykuş’unun yaptığı bu ilk değil. İznik Meslek Yüksek Okulunu kendine adeta mesken edinen 38 santim boyundaki Ambar Baykuş’u bir kez daha doğaya salındı. Okulun açık olan camında her defasında içeri giren davetsiz misafiri hizmetli kadrosu tarafından bulunup yeniden doğaya salınıyor.

Onlar salıyor, o geri geliyor!

Aynı baykuş bu sabah saatlerinde yine okulun açık olan penceresinden içeri girdi. Ambar türü baykuşu okulun tuvalet bölümünde tünemiş halde bulan Mustafa Künen ve Ziya Cırık adlı çalışanlar, baykuşu yakalayıp yeniden doğaya saldı. Çalışanlar,  baykuşun bu gelişinin ilk olmadığını bunu bir kaç kez tekrarladığını söylediler.

Ambar baykuşu, dünyanın en yaygın görülen baykuşu olarak bilindiği, en çok Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’da rastlanıldığı öğrenildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:


Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

iznik rehber gss borç sorgulama